Trwa ładowanie...

Bonda? Tokarczuk? Zapomnijcie! Renata Piątkowska jest najpopularniejszą polską pisarką

Wszystko dzięki prostemu zabiegowi. Autorka nawiązała współpracę z siecią sklepów Biedronka. Właśnie tam sprzedawana jest jej książka o uwielbianym przez dzieci Gangu Słodziaków.

Bonda? Tokarczuk? Zapomnijcie! Renata Piątkowska jest najpopularniejszą polską pisarkąŹródło: East News
d2hhydv
d2hhydv

Renata Piątkowska może się pochwalić 350 tysiącami egzemplarzy sprzedanej książki. 200 tysięcy "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków" zostało kupione, pozostała część trafiła do klientów Biedronki za darmo, za zebrane naklejki (15 naklejek upoważnia do odbioru książki).

Książkę można nabyć od 27 sierpnia, co oznacza, że wystarczył miesiąc, by osiągnąć wynik sprzedaży bestsellerów. Pozycje najbardziej poczytnych pisarek w Polsce, jak Olga Tokarczuk czy Katarzyna Bonda, osiągają niższe nakłady w ciągu całego roku.

Renata Piątkowska specjalizuje się w książkach dla dzieci. Wcześniej wydała "Opowiadania z piaskownicy” czy "Ciekawe co będzie jutro?”.

- Wyniki poziomu czytelnictwa, jak wskazuje w swoim raporcie Biblioteka Narodowa, nie napawają optymizmem. Z tego właśnie powodu zdecydowaliśmy, by najnowsza akcja lojalnościowa Biedronki łączyła przyjemne z pożytecznym. Maskotki zachęcają więc do zabawy, a książka do rodzinnego czytania, bo nic tak, jak codzienne czytanie dzieciom, nie rozwija ich wyobraźni. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a książkę już teraz można uznać za jeden z bestsellerów na polskim rynku – powiedział "Faktowi" Bartłomiej Jarzyna, kupiec odpowiedzialny za ofertę książek w Biedronce.

d2hhydv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hhydv