Trwa ładowanie...
Beata Pawlikowska
26 października 2011, 12:42

Blondynka w Australii

Nakładem Wydawnictwa National Geographic ukazała się kolejna książka autorstwa znanej polskiej podróżniczki. Tym razem Blondynka zabiera czytelnika w podróż do Australii, która zachwyciła autorkę i urzekła ją wielokulturowością i gościnnością

Blondynka w AustraliiŹródło: "__wlasne
d3bj507
d3bj507

Nakładem Wydawnictwa National Geographic ukazała się kolejna książka autorstwa znanej polskiej podróżniczki. Tym razem Blondynka zabiera czytelnika w podróż do Australii, która zachwyciła autorkę i urzekła ją wielokulturowością i gościnnością.

Sydney, Uluru, Adelajda, Cairns, Canberra to tylko niektóre miejsca na mapie Australii, które odwiedziła znana podróżniczka. Beata Pawlikowska jak zawsze ze szczegółami opisuje swoje podróże. I tym razem również wyjaśnia, w czym tkwi magia podróżowania. Tłumaczy to tak: znaleźć się na obcej ziemi i nie być obcym. Zostać przyjętym do grona tubylców, którzy są z nią zżyci od wieków. Być w pewien sposób jej dzieckiem – tak jak każde z nas jest dzieckiem Boga albo Wszechświata. Dostawać od niej znaki i szansę na poznanie prawdy. Opieka i prowadzenie do celu.

Beata Pawlikowska przedstawia historię Aborygenów, rdzennych mieszkańców Australii, kulturę oraz zwyczaje tego najmniejszego kontynentu, jak i wiele innych ciekawych informacji.Czytelnik
z prezentowanej publikacji dowie się m.in. że na pustyni, która stanowi centrum Australii, znajduje się najdłuższy płot świata oraz jak wygląda noc sylwestrowa w Sydney. Jednak najbardziej charakterystyczne dla Australii są misie koala, wombaty, kangury, olbrzymie paprocie i eukaliptusy, a także wielkie miasta, pustynia, góry, najsłynniejsza czerwona skała Uluru oraz opera w Sydney. Bez wątpienia jest to kraj, który zachwyca i urzeka wielokulturowością oraz gościnnością.

Australia uznawana jest za jedną z największych wysp, którą dopełnia kilkanaście mniejszych. Jedną z nich jest Tasmania, pachnąca dziwną mieszaniną lekko pikantnego zapachu egzotycznych przypraw i słodką nutą świeżych kwiatów – pisze Beata Pawlikowska. Bogato ilustrowana książka oraz odręczne notatki i rysunki autorki w pełni oddają charakter tego niezwykłego kraju, w którym wszystko jest na odwrót: bo śliwka jest tam czereśnią, rodzynki robi się z pomidorów, jabłko jest orzechem, a łabędzie są czarne.

Jak wszystkie książki Beaty Pawlikowskiej, również i ta, poza niekwestionowanym walorem poznawczym, dostarcza czytelnikowi przyjemności.

Dotychczas ukazały się następujące książki Beaty Pawlikowskiej: Blondynka na Czarnym Lądzie, Blondynka śpiewa w Ukajali, Blondynka u szamana, Blondynka Tao, Blondynka na Kubie, Blondynka w dżungli, Blondynka wśród łowców tęczy, Blondynka, jaguar i tajemnica Majów, Blondynka na tropie tajemnic, Blondynka w kwiecie lotosu oraz książki z serii Dzienniki z podróży.

d3bj507
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bj507

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj