Trwa ładowanie...

Bitwa o 'Dobre książki'

Bitwa o 'Dobre książki'Źródło: Inne
d2d96f6
d2d96f6

Jakiś czas temu ogłoszono, że program telewizyjny „Dobre książki” z końcem tego roku może zniknąć z programu telewizji publicznej. Na wieść o tych planach grupa literatów, artystów i intelektualistów wystosowała apel o pozostawienie go w ramówce na przyszły rok.

Pod listem dyrektora Instytutu Książki, Andrzeja Nowakowskiego do prezesa TVP Jana Dworaka podpisali się m.in.: Wisława Szymborska, Maria Janion, Andrzej Wajda, Olga Tokarczuk, Jerzy Pilch, Wojciech Kuczok, Julia Hartwig, Dorota Masłowska i Andrzej Stasiuk. W sumie apel o utrzymanie programu na antenie podpisało dotąd prawie 40 osobistości świata kultury.

W liście czytamy:
"Szanowny Panie Prezesie,z niepokojem dowiadujemy się, że ukazujący się od 4 lat magazyn "Dobre Książki" ma wkrótce zniknąć z anteny programu 1 TVP. Magazyn ten jest jednym z nielicznych programów poświęconych książkom w telewizji publicznej, w którym prezentowane są opinie osób zawodowo zajmujących się literaturą. Formuła programu, osobowości prowadzących, dobór prezentowanych tytułów, a przede wszystkim temperatura dyskusji sprawia, że "Dobre Książki" są atrakcyjne dla publiczności, a przy tym wiarygodne dla ludzi związanych z rynkiem książki".

Oprócz „Dobrych książek” z ekranu ma zniknąć także „Pegaz”.

d2d96f6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d96f6

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj