Trwa ładowanie...

Biografia Laurence'a Oliviera

Share
Biografia Laurence'a OlivieraŹródło: Inne
d38rsds

Legendarny aktor Laurence Olivier zakończył swoje życie nieszczęśliwie. Jego rodzina postanowiła pozbawić go dostępu do lekarstw i pijanego przezeń wina – wynika z najnowszej biografii aktora.

Autor biografii, Terry Coleman, ujawnił, że Richard, syn Laurence’a Oliviera, i jego żona, byli członkami nowej grupy wyznaniowej i utrzymywali schorowanego Oliviera na diecie, chociaż jego stan zdrowia stale się pogarszał i wymagał przemyślanego traktowania.

Żona aktora, Joan Plowright, również była wyznawczynią nowego kościoła i zwolenniczką holistycznej medycyny, udzieliła więc poparcia synowi i synowej na eksperymenty.

Sprzymierzeńcem Oliviera była jego najmłodsza córka, Julie-Kate, której nie podobał się sposób, w jaki ojciec był traktowany.
- To były decyzje podejmowane za niego, ojciec tego nienawidził. Starał się wypełniać przykazania, które mu narzucano, ponieważ wiedział, że mają na uwadze jego zdrowie. Nie mogłam tego znieść, widziałam, że rujnują to, co pozostało mu z życia – mówi.

Autor biografii dotarł również do informacji, z których wynika, że syn aktora miał skłonności sadystyczne i czerpał przyjemność z kontrolowania zniedołężniałego ojca. Przyczyną takich zachowań miała być złość na ojca, który nie poświęcił mu wystarczająco dużo uwagi, gdy był dzieckiem.

Biografia została autoryzowana przez wdowę po Olivierze.

Zobacz galerię zdjęć Laurence'a Oliviera

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d38rsds

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38rsds
d38rsds