wp
08-06-2017 (23:26)

Biedronka zapłaci 100 tysięcy za tę bajeczkę

Dyskont podreperuje stan konta rzeźbiarza z Cieszyna. Grzegorz Majchrowski został laureatem pierwszego etapu konkursu ”Piórko 2017”, na napisanie książki dla dzieci. Majchrowski opowiedział Biedronce bajkę o strachu na wróble. I zgarnął  sto tysięcy. Na naszym rynku to gigantyczne honorarium za książkę!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biedronka zapłaci 100 tysięcy za tę bajeczkę
( )

Dyskont podreperuje stan konta rzeźbiarza z Cieszyna. Grzegorz Majchrowski został laureatem pierwszego etapu konkursu ”Piórko 2017”, na napisanie książki dla dzieci. Majchrowski opowiedział Biedronce bajkę o strachu na wróble. I zgarnął sto tysięcy. Na naszym rynku to gigantyczne honorarium za książkę!

Teraz czas na ilustratorów. Do 17 lipca – w ramach drugiego etapu konkursu – mogą przesłać swoje prace graficzne ilustrujące opowiastkę. Jest o co walczyć, bo do zgarnięcia jest kolejna setka.

wp

Do pierwszego etapu trzeciej już edycji konkursu ”Piórko 2017”, przysłano aż trzy i pół tysiąca tekstów. Jury wybrało przełamującą stereotypy powieść o przyjaźni. A tak o swojej pracy mówi sam autor: ”Zawsze podejrzewałem, że strachy na wróble mimo swojego odpychającego wyglądu są dobre. W dzieciństwie poznałem kilka z nich z bliska, wszystkie zawsze były uśmiechnięte i mimo że żaden, nigdy wprost do mnie się nie odezwał, z sobie tylko wiadomych powodów, to zawsze na pożegnanie machały jakąś wstążką lub rękawem koszuli. Jesienią znikały, a ja zachodziłem w głowę, co mogło się z nimi stać. Myślę, że tą bajką rozwikłałem w końcu zagadkę”. Majchrowski na co dzień pracuje na Uniwersytecie Śląskim, gdzie prowadzi autorską pracownię rzeźby.

(img|739391|center)

od lewej: Agnieszka Karp-Szymańska (Przewodnicząca Kapituły Nagrody w kategorii ”Tekst”), Katarzyna Scheer (Dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej, Jeronimo Martins Polska S.A.), Anetta Jaworska-Rutkowska (Kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR, Jeronimo Martins Polska S.A.) i Grzegorz Majchrowski (Laureat I etapu konkursu w kategorii ”Tekst”)

Zilustrowana bajka o strachu na wróble zostanie opublikowana w ogromnym nakładzie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy. Książka jeszcze w tym roku trafi do sklepów sieci Biedronka.

wp

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Rzecznik Praw Dziecka.

Więcej informacji o konkursie: Piórko 2017

Polub WP Książki
wp
wp
wp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.