Trwa ładowanie...
d3owhz2
dong
23-04-2010 13:18

Bestseller dla dzieci

Jedenasta edycja konkursu Dziecięcy Bestseller Roku 2001, organizowanego przez Fundację Świat Dziecka, została rozstrzygnięta.

d3owhz2

Nagrodę główną, Dużego Donga przyznano wydawnictwu Akapit Press za powieść Małgorzaty Musierowicz Kalamburka , wieńczącą cykl Jeżycjada .

Jury konkursu postanowiło ponadto nagrodzić trzy wydawnictwa wyróżnieniami. Za Kacperiadę. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko Grzegorza Kasdepke - bardzo udaną książkę dla młodszych dzieci o "męskich" przygodach chłopczyka Kacpra i jego taty, wyróżnienie otrzymało łódzkie wydawnictwo Literatura.

Za powieść Prawda czy wyzwanie Anniki Thor - ważną książkę dla współczesnych nastolatków o problemach okresu dorastania, wyróżnienie otrzymało wydawnictwo Jacek Santorski & CO. Natomiast Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne otrzymały wyróżnienie za książkę Oto jestem! Włodzimierza Fijałkowskiego i Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel z ilustracjami Małgorzaty Żelewskiej.

Zdaniem jury konkursu książka łączy w atrakcyjny sposób walory literackie i poznawcze. Bogata w ilustracje i zdjęcia przedstawia tydzień po tygodniu rozwój małego Wojtusia, aż do przyjścia na świat. Książka w przystępny sposób tłumaczy najmłodszym Skąd się biorą dzieci? i może stanowić nieocenioną pomoc dla rodziców.

Obradujące niezależnie Jury Dziecięce nagrodziło Małym Dongiem wydawnictwo Podsiedlik-Raniowski i Spółka za Gry i zabawy Justyny Święcickiej.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w środę 8 maja o godzinie 17.00 w warszawskim Klubie Księgarza przy Rynku Starego Miasta.

d3owhz2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3owhz2