Trwa ładowanie...

Fani oszaleją z radości. Nie wierzyli, że kiedyś się doczekają

Po latach oczekiwań i niepewności Andrzej Sapkowski zapowiedział powrót "Wiedźmina" do świata książek. Autor od dawna unikał takich deklaracji, ale podczas rozmowy z ukraińskimi fanami postanowił zrobić wyjątek. Przy okazji wspomniał też o innym projekcie literackim, który ma na warsztacie.

Andrzej Sapkowski od 10 lat nie zapowiedział żadnej nowej książki. Aż do terazAndrzej Sapkowski od 10 lat nie zapowiedział żadnej nowej książki. Aż do terazŹródło: East News, fot: JUSTYNA ROJEK
dm230m2
dm230m2

Andrzej Sapkowski od lat unikał składania obietnic i zdradzania planów na przyszłość. W trakcie wywiadów nie dało się z niego wyciągnąć żadnych konkretnych informacji na temat projektów, którymi się zajmuje. Ale podczas wideokonferencji z ukraińskimi fankami zerwał z tą tradycją.

- W zasadzie to takich rzeczy nigdy nie mówię, bo ze mną nigdy nic nie wiadomo. Może coś zrobię, może nie zrobię - zaczął mówić Sapkowski, pytany o kolejne książki jego autorstwa. Twórca "Wiedźmina" dodał, że kiedy coś obiecywał, to ludzie później mieli do niego pretensję, że kogoś oszukał. - Dla Ukraińców zawsze robię wyjątki, to teraz też zrobię - stwierdził po chwili.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Wiedźmin" Netfliksa. "Dopiero wtedy zrozumiałam, jak wielu ludzi poruszył ten serial"

- Tak, pracuję nad nową książką o Wiedźminie dosyć pilnie. Jeszcze może rok, nie dłużej - powiedział Andrzej Sapkowski.

Co ciekawe, wcześniej w trakcie wywiadu napomknął o innej książce, która chodzi mu po głowie. - Miałem w planach książkę podobną w duchu do Trylogii husyckiej, ale dziejącą się w XVII w. Wojna trzydziestoletnia, powstanie Chmielnickiego, wojna polsko-szwedzka. Na razie jest to w bardzo dalekich planach - mówił Sapkowski.

dm230m2

- Jak ktoś prześledzi moją biografię, to zobaczy, że mam 76 lat, więc wiele lat mi nie zostało. Może ze 30 - zażartował pisarz, sugerując, że ma jeszcze czas na zajęcie się tym projektem.

Andrzej Sapkowski zapowiada nowego "Wiedźmina" w rozmowie z ukraińskimi fankami:

Przypomnijmy, że "Wiedźmin" zaczynał jako opowiadanie wysłane na konkurs do magazynu "Fantastyka". Tekst został opublikowany w grudniu 1986 r. Sapkowski zajął III miejsce, ale wcale się nie zraził i kontynuował pisanie nowych przygód Geralta. W sumie ukazały się dwa zbiory opowiadań, a w latach 1994-1999 SuperNova wydała pięciotomową sagę o Geralcie, Ciri i Yennefer, którą w bardzo luźny sposób zaczął adaptować Netflix.

Ostatnia książka z cyklu "Wiedźmin", która wyszła spod pióra Sapkowskiego, to "Sezon burz" z 2013 r., będący prequelem pierwszego opowiadania. Wcześniej (2002-2006) napisał Trylogię husycką ("Narrenturm", "Boży bojownicy", "Lux perpetua") i powieść historyczno-fantastyczną "Żmija" (2009).

dm230m2

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" ogłaszamy zwycięzcę starcia kinowych hegemonów, czyli "Barbie""Oppenheimera", a także zaglądamy do "Silosu", gdzie schronili się ludzie płacący za Apple TV+. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dm230m2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm230m2

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj