Trwa ładowanie...

Będzie Maraton Biblijny w Zamościu

Będzie Maraton Biblijny w ZamościuŹródło: Jupiterimages
d41rnzh
d41rnzh

Pięć dni bez przerwy będzie trwać pierwszy Zamojski Maraton Biblijny. Od 1 marca jego uczestnicy będą czytać na głos Pismo Święte, po pięć minut każdy, w kościele Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu (Lubelskie).

- Ideą przedsięwzięcia jest zachęta, żeby jak najwięcej ludzi zarazić czytaniem Słowa Bożego. Moim marzeniem jest, aby codzienne czytanie Pisma Świętego stało się nawykiem - powiedział proboszcz ks. Jarosław Feresz, inicjator wspólnego czytania Biblii.

Do realizacji przedsięwzięcia potrzebnych jest 1500 osób, na tyle bowiem fragmentów organizatorzy podzielili tekst Pisma Świętego. Każdy z uczestników przygotowuje się w domu, a w momencie kiedy maraton wystartuje, o wcześniej wyznaczonej porze, przyjdzie do kościoła, gdzie na głos odczyta przydzielony mu fragment.

Czytanie Biblii w zamojskiej parafii ma się odbywać nie tylko w dzień, ale także w nocy. Organizatorzy przygotowali grupę awaryjną, której członkowie będą mogli zastąpić tych uczestników, którzy z przyczyn losowych nie będą mogli się stawić w kościele.

- Teksty mają być odczytywane tak jak każdy z uczestników potrafi - mogą być czytane wolno, szybko, z pewnym zacięciem aktorskim - tak by to czytanie odzwierciedlało pewien przekrój naszego społeczeństwa - tłumaczył duchowny.

Pierwszym z czytających ma być biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Wacław Depo, który odczyta fragment z Księgi Rodzaju.W dalszej kolejności czytać będą zamojscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i mieszkańcy.

W Polsce pierwszy Maraton Biblijny zorganizowano w 2005 roku w Poznaniu, kolejne wystartowały w 2007 w Ciechanowie i Gliwicach.

d41rnzh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41rnzh