Trwa ładowanie...

Będzie książka o Stiegu Larssonie

Share
Będzie książka o Stiegu LarssonieŹródło: Inne
d1kn0sv

Kurdo Baksi, dziennikarz i pisarz kurdyjskiego pochodzenia, a także przyjaciel Stiega Larssona , pisze książkę o tym autorze. Pozycja ma roboczy tytuł Mój przyjaciel Stieg Larsson (Min vän Stieg Larsson) i ukaże się nakładem wydawnictwa Norstedts. Nie jest jeszcze znana data wydania książki.

- Czuję, że nie będę mógł normalnie żyć, dopóki o nim nie opowiem – wyznał Baksi dziennikowi „Dagens Nyheter”.

d1kn0sv

Kurdo Baksi pojawia się w powieści sensacyjnej Larssona pt. Zamek z piasku (Luftslottet som sprängdes), trzeciej części serii Millenium. Występuje on tam pod prawdziwym nazwiskiem.

Stieg Larsson znany jest polskim czytelnikom przede wszystkim jako autor wspomnianej wyżej serii Millenium. Dotychczas w Polsce ukazały się jej dwie części: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (Män som hatar kvinnor) oraz Dziewczyna, która igrała z ogniem (Flickan som lekte med elden). Kolejna pozycja z tego cyklu, Zamek z piasku, zostanie wydana w październiku tego roku.

Larsson zyskał wielką sławę dopiero pośmiertnie. W 2008 roku był drugim najbardziej poczytnym autorem na świecie. Założył fundację Expo oraz był redaktorem magazynu o tej samej nazwie. 9 listopada 2004 w wieku 50 lat zmarł nagle na atak serca w swojej redakcji w Sztokholmie.

d1kn0sv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kn0sv
d1kn0sv