Trwa ładowanie...
barda

Baśnie barda Beedle'a J.K. Rowling już 6 grudnia w księgarniach

Share
Baśnie barda Beedle'a J.K. Rowling już 6 grudnia w księgarniach
Źródło: Inne
d2kdot0

6 grudnia odbędzie się premiera książki J.K. Rowling Baśnie barda Beedle'a.

d2kdot0

Baśnie Barda Beedle'a to książka napisana przez J.K. Rowling , by wspomóc fundację Children`s High Level Group, pomagającą dzieciom z domów dziecka w Europie Wschodniej.

Jest to zbiór pięciu baśniowych legend należących do magicznego kanonu literackiego, z którym każdy małoletni czarodziej zapoznaje się w dzieciństwie, tak jak my poznajemy baśnie Andersena czy braci Grimm . Każda z pięciu baśni kryje uniwersalne prawdy, jak mądrość na temat siły płynącej ze szczerej przyjaźni, odkupieńczej mocy miłości i prawdziwej magii kryjącej się w sercu każdego z nas.

* J.K. Rowling we wstępie zwraca uwagę na to, czego ona nauczyła się dzięki baśniom: że trzeba brać swój los we własne ręce*, a nie czekać na to, aż ktoś zwróci zagubiony bucik oraz że magia przynosi tyle samo dobrodziejstw, ile kłopotów.

Prawdziwą perełką tej pozycji są błyskotliwe komentarze, a czasem i wyczerpujące notatki profesora Dumbledore`a, które nie tylko objaśniają baśnie z czarodziejskiego punktu widzenia, ale i wnoszą dodatkową wiedzę na temat historycznych szczegółów nieznanych dotychczas czytelnikom serii.

d2kdot0

Podziel się opinią

Share
d2kdot0
d2kdot0