Trwa ładowanie...

Baśnie Andersena przez całą noc

Baśnie Andersena przez całą nocŹródło: Inne
d1q5wb1
d1q5wb1

Zmęczone, ale zadowolone wychodziły w sobotę rano dzieci z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej. Ponad czterdzieścioro dzieci w wieku od 7 do 12 lat spędziło tam Noc z Andersenem, słuchając baśni, oglądając przez teleskop gwiazdy i występy iluzjonisty.

Wśród atrakcji przygotowanych przez pracowników dąbrowskiej biblioteki znalazły się m.in. występy iluzjonisty, pantomima na motywach baśni Hansa Christiana Andersena, oglądanie gwiazd przez teleskop, zabawy i konkursy z nagrodami pod hasłem **BaśniowiskoBaśniowisko. Dzieci **spotkały się też z samym Andersenem, z którym przeprowadziły wywiad, a później przebrany za pisarza aktor czytał bajki.

Była też międzynarodowa konferencja internetowa, w której uczestniczyły dzieci z innych bibliotek w Polsce i zagranicą, biorące udział w Nocy z Andersenem. Opiekujące się dziećmi bibliotekarki były przebrane za wróżki.

d1q5wb1

Pomysł przedsięwzięcia zaczerpnięto z Czech, gdzie co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej, przypadającego 2 kwietnia, w dniu urodzin Andersena, przygotowuje się ogólnokrajową imprezę. Jej celem jest wspieranie czytelnictwa wśród dzieci.

Oprócz Czechów akcję organizowały również biblioteki ze Słowacji, Węgier i po raz pierwszy - pięć bibliotek z Polski: w Dąbrowie Górniczej, Będzinie, Rydułtowach, Raciborzu i Czechowicach-Dziedzicach.

"Następnym razem też przyjdziemy" - zapowiadały dzieci.

d1q5wb1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q5wb1