Trwa ładowanie...
dn2hv2v

Barbara Borys-Damięcka zaprosiła Olgę Tokarczuk na posiedzenie Senatu. Pisarka odpowiedziała

12 listopada przypadło inauguracyjne posiedzenie Senatu. Marszałek senior, Barbara Borys-Damięcka oznajmiła podczas niego, że zaprosiła Olgę Tokarczuk. Wyjawiła też, jaką odpowiedź otrzymała od pisarki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olga Tokarczuk otrzymała zaproszenie na posiedzenie Senatu
Olga Tokarczuk otrzymała zaproszenie na posiedzenie Senatu (PAP, Fot: PAP/DPA)
dn2hv2v

- Senat powinien charakteryzować się kulturą bycia i poprawną polszczyzną. Powinien zapobiegać wyniszczającym podziałom w społeczeństwie – podkreśliła w inauguracyjnym przemówieniu marszałkini senior.

Barbara Borys-Damięcka opowiedziała również o tym, że postanowiła zaprosić na posiedzenie laureatkę Literackiej Nagrody Nobla. - Postanowiłam zaprosić na dzisiejsze posiedzenie Olgę Tokarczuk. Zadzwoniłam do niej. Niczego nie obiecała, ale poprosiła o chwilę zastanowienia – wyjawiła zebranym.

Marszałkini przekazała też, jaka była ostateczna odpowiedź pisarki. - Następnego dnia dostałam SMS-a. "Szanowana Pani, nie chcę przeszkadzać, dzwoniąc w niedzielę. Nie będę mogła przyjechać do Warszawy. Piszę mowę noblowską i mam mnóstwo zobowiązań. Przesyłam mnóstwo dobrej energii Senatowi - dodała polityk.

Przeczytaj także: Olga Tokarczuk w pierwszym wywiadzie po Nagrodzie Nobla: Dziś będę celebrować

dn2hv2v

Podziel się opinią

Share
dn2hv2v
dn2hv2v