Trwa ładowanie...

Barbara Borys-Damięcka zaprosiła Olgę Tokarczuk na posiedzenie Senatu. Pisarka odpowiedziała

12 listopada przypadło inauguracyjne posiedzenie Senatu. Marszałek senior, Barbara Borys-Damięcka oznajmiła podczas niego, że zaprosiła Olgę Tokarczuk. Wyjawiła też, jaką odpowiedź otrzymała od pisarki.

Barbara Borys-Damięcka zaprosiła Olgę Tokarczuk na posiedzenie Senatu. Pisarka odpowiedziałaŹródło: PAP, fot: PAP/DPA
d2tw1vb

- Senat powinien charakteryzować się kulturą bycia i poprawną polszczyzną. Powinien zapobiegać wyniszczającym podziałom w społeczeństwie – podkreśliła w inauguracyjnym przemówieniu marszałkini senior.

Barbara Borys-Damięcka opowiedziała również o tym, że postanowiła zaprosić na posiedzenie laureatkę Literackiej Nagrody Nobla. - Postanowiłam zaprosić na dzisiejsze posiedzenie Olgę Tokarczuk. Zadzwoniłam do niej. Niczego nie obiecała, ale poprosiła o chwilę zastanowienia – wyjawiła zebranym.

Marszałkini przekazała też, jaka była ostateczna odpowiedź pisarki. - Następnego dnia dostałam SMS-a. "Szanowana Pani, nie chcę przeszkadzać, dzwoniąc w niedzielę. Nie będę mogła przyjechać do Warszawy. Piszę mowę noblowską i mam mnóstwo zobowiązań. Przesyłam mnóstwo dobrej energii Senatowi - dodała polityk.

d2tw1vb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tw1vb