Trwa ładowanie...
banksy
Andrzej Dada
10-01-2020 21:31

Banksy już nie jest anonimowy? Internauta ma na to dowód

Tożsamość Banksy'ego jest jedną z największych zagadek ostatnich lat. Fani artysty robią wiele, by poznać jego prawdziwe dane. Sporo wskazuje na to, że właśnie wpadli na trop.

Banksy już nie jest anonimowy? Internauta ma na to dowódŹródło: Wikimedia Commons CC BY, fot: BitBoy
dud4mzd
dud4mzd

Chwilowy błąd, który pojawił się na Facebooku, wywołał jednocześnie podekscytowanie i popłoch w mediach. Okazało się bowiem, że sprawdzając historię edycji publikowanych postów, można było odkryć, kto był ich autorem – czyli dowiedzieć się, kto w rzeczywistości prowadzi popularne strony.

I o ile w dużej mierze można było to potraktować jak gratkę dla fanów, to jednak pojawiła się spora obawa o wyciek danych. Wszak strony na Facebooku mają nie tylko gwiazdy i artyści, ale także choćby politycy. Nim zabawa internautów rozkręciła się na dobre, błąd został naprawiony.

Zanim jednak to nastąpiło, internauci wpadli na ciekawy trop. Niektórzy twierdzą, że odkryli tożsamość najbardziej tajemniczej postaci w świecie sztuki – Banksy’ego, autora skupiających światową uwagę graffiti.

Jeden z internautów twierdzi, iż artystą jest niejaki Fabio Ramirez Gonzalez, a na dowód zamieścił zdjęcie ekranu. Czy rzeczywiście udało mu się ujawnić dane najsłynniejszego twórcy graffiti? A może przypadkiem ujawnił tożsamość jednego z jego współpracowników? Nie od dziś wiadomo, że fanowskie strony artystów prowadzą często ich reprezentanci i specjaliści od PR.

Jaka jest prawda? Tego się zapewne jeszcze długo nie dowiemy.

dud4mzd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dud4mzd