Trwa ładowanie...
madonna
23-04-2010 13:21

Bajki Madonny kontra Harry Potter

Bajki Madonny kontra Harry PotterŹródło: Inne
dixx4z0
dixx4z0

15 września w ponad 100 krajach na świecie, w 42 językach, ukaże się zbiór bajek dla dzieci napisanych przez gwiazdę muzyki pop, Madonnę. Po raz pierwszy w historii edytorstwa jednego dnia książka ukaże się w tak wielu tłumaczeniach i w tylu krajach.

Jest to pierwszy z pięciu zapowiadanych przez piosenkarkę tytułów, które przygotowała z myślą o najmłodszych czytelnikach.

W Stanach Zjednoczonych ukaże się nakładem niewielkiej oficyny Callaway Editions. W Polsce 15 września opublikuje ją poznańska oficyna Zysk i S-ka.

dixx4z0

- Nie wolno nam ujawniać treści książki przed datą premiery - mówi Magdalena Kubiak z wydawnictwa Zysk i S-ka. - W tajemnicy utrzymywany jest też tytuł następnej, już prawie gotowej.

Pytany o koszt prawa do wydania, Tadeusz Zysk, właściciel wydawnictwa, powiedział tylko, że "była to słuszna cena, kwota zaliczki w dolarach składa się z pięciu cyfr".

Dyrektor amerykańskiego wydawnictwa Nicholas Callaway uważa, że aura tajemniczości pomoże w promocji. - Madonna lubi zaskakiwać we wszystkim, co robi. Ilustrowane bajki dla dzieci, które dla nas przygotowała, to opowieści pełne magii, adresowane do Czytelnika w każdym wieku - twierdzi.

Madonna jest nie tylko autorką zebranych w pięciu tomach bajek. Sama dobierała ilustracje, nadzorowała każdy z etapów przygotowania książki - akceptowała okładkę, układ tekstu, szatę graficzną. Wydawnictwo Callaway Ediotions reklamuje _****Angielskie Różyczki_**Angielskie Różyczki** jako najbardziej międzynarodowe przedsięwzięcie w historii edytorstwa. Oczywiście, nakład nie przebije Harry'ego Pottera, ale rozmach promocyjny jest ogromny.

Piosenkarka pojawi się podczas promocji tytułu po obu stronach Atlantyku. Pierwsza ma mieć miejsce w Londynie. Angielski Penguin podpisał porozumienie w sprawie publicznego czytania książki z udziałem gwiazdy.

dixx4z0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dixx4z0