Trwa ładowanie...

Bajka dla chorego dziecka

Bajka dla chorego dzieckaŹródło: Inne
d3frly2
d3frly2

W Małopolsce już wkrótce wolontariusze będą odwiedzać chore dzieci w szpitalach, by im poczytać bajki.

Akcję „Chore dzieci potrzebują bajek... na dobranoc” wymyśliła Dorota Węgrzyn, która sama zmaga się z chorobą nowotworową.

W lipcu psycholodzy i lekarze dziecięcy przeprowadzą szkolenia dla wolontariuszy, którzy od sierpnia zaczną odwiedzać szpitale. Na razie zgłosiło się kilkadziesiąt osób w wieku 25-30 lat. Pierwsze dwie placówki, z którymi udało się porozumieć w tej sprawie, to Szpital im. Żeromskiego w Krakowie i Małopolskie Centrum Rehabilitacji Dzieci Solidarność w Radziszowie.

– Nasza akcja tym różni się od innych, że chcemy, by odbywała się ciągle, co oznacza, że wolontariusze będą codziennie w godzinach wieczornych szli na oddział, by czytać chorym dzieciom. Pomysł wziął się stąd, że sama leczę chorobę nowotworową i miałam do czynienia z umierającym dzieckiem, któremu z koleżankami czytałyśmy bajki. Dziecko już nie żyje – powiedziała Dorota Węgrzyn.

Tzw. biblioteczkę, czyli listę lektur najodpowiedniejszych dla chorych dzieci w zależności od ich wieku, opracowała Danuta Świerczyńska-Jelonek z Uniwersytetu Warszawskiego, zajmująca się literaturą dziecięcą.

Organizatorzy akcji – firma szkoleniowo-doradcza kobiecość.pl – liczą na hojność przyjaciół i sponsorów. W przyszłości chcieliby do czytania bajek małym pacjentom zaprosić ludzi starszych, którzy mają czas i zechcą odwiedzać dzieci w szpitalach.

d3frly2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3frly2