Trwa ładowanie...

Avvenire o włoskiej edycji wierszy księdza Twardowskiego

Avvenire o włoskiej edycji wierszy księdza TwardowskiegoŹródło: PAP
d4ju9fh
d4ju9fh

O włoskiej edycji wierszy zmarłego w 2006 roku księdza Jana Twardowskiego pisze w środę katolicki dziennik Avvenire. W artykule zatytułowanym Wersy ciszy podkreśla się, że "w jego poezji triumfuje tak wielka miłość do życia i tak wielka radość jej wyrażania, że czyni z niego wybitnego przedstawiciela zjawiska, jakim są księża-poeci, szczególnie rozpowszechnionego i ważnego w Polsce".

Wystarczy przypomnieć - dodaje włoska gazeta - że do grupy tej należał Jan Paweł II.

Opublikowana właśnie antologia pod redakcją Andrei Ceccherellego z tłumaczeniami jego oraz Lucii Petti jest "tyleż wiotka, jeśli chodzi o wagę, co obfita pod względem treści" - ocenia Avvenire. Dziennik przypomina słowa poetki Anny Kamieńskiej, która powiedziała kiedyś, że gdyby święty Franciszek był współczesnym poetą, pisałby jak Jan Twardowski.

Jego "nadzwyczajna popularność jest nie do pomyślenia u nas" - zauważa autorka recenzji we włoskiej gazecie. Nawet w Polsce "fenomen Twardowskiego" jest czymś niezwykłym, a jej przyczyn publicystka dopatruje się w umiejętności połączenia poezji i wiary, z "naturalnością doprawdy franciszkańską".

Włoskie wydanie poezji księdza Twardowskiego zostanie oficjalnie zaprezentowane w Rzymie 29 października podczas tegorocznej edycji festiwalu kultury polskiej Corso Polonia.

d4ju9fh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ju9fh