Trwa ładowanie...

Atak na Adamowicza. Teatry w trzech dużych miastach odwołują przedstawienia

Gdańsk, Poznań i Warszawa – w tych miastach niektóre sceny odwołały nadchodzące spektakle. Ma to związek ze śmiercią Pawła Adamowicza.

Share
Atak na Adamowicza. Teatry w trzech dużych miastach odwołują przedstawieniaŹródło: Agencja Gazeta, fot: Jan Rusek
d21zebd

W związku z wprowadzoną żałobą w kilku miastach teatry podjęły decyzję o odwołaniu swoich spektakli.

ZOBACZ TEŻ: Skorupka-Kaczmarek: ogłosiliśmy żałobę i nic nas przed tym nie powstrzyma

Chodzi o gdańskie Teatr Szekspirowski, Teatr Wybrzeże, poznański Teatr Polski oraz TR Warszawa. W tym ostatnim w dniach 16 i 17 stycznia nie zostaną wystawione "Fantazje" w reżyserii Anny Karasińskiej.

d21zebd

"W tych dniach nasze myśli są z bliskimi Pawła Adamowicza oraz wszystkimi gdańszczanami i gdańszczankami. W obliczu tragedii, w tym szczególnym momencie prosimy naszą publiczność o zrozumienie" – czytamy w oświadczeniu stołecznej sceny.

W Gdańsku nie odbędą się planowany na 19 stycznia koncert zespołu Laboratorium Pieśni oraz "Musical Kosmos" w reżyserii Magdaleny Gabriel. Wszyscy, którzy kupili bilety, mogą je bez przeszkód zwrócić – czytamy na Facebooku Wybrzeża.

Z kolei w Poznaniu został odwołany spektakl "Ojczyzna" w reżyserii Justyny Sobczyk planowany na 17 stycznia.

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach dał publiczności możliwość wyboru. Wszyscy, którzy będą chcieli zwrócić bilety na najbliższe spektakle, mogą zrobić to w kasie teatru.

Pogrzeb prezydenta Gdańska odbędzie się w sobotę. Szczegóły uroczystości poznamy we środę. W gdańskim ratuszu odbędzie się w tej sprawie konferencja prasowa - powiedziała Polskiej Agencji Prasowe rzeczniczka prasowa ratusza Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

d21zebd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21zebd
d21zebd