WP

Atak na Adamowicza. Teatry w trzech dużych miastach odwołują przedstawienia

Gdańsk, Poznań i Warszawa – w tych miastach niektóre sceny odwołały nadchodzące spektakle. Ma to związek ze śmiercią Pawła Adamowicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Adamowicz zmarł 15 stycznia po południu
Paweł Adamowicz zmarł 15 stycznia po południu (Agencja Gazeta, Fot: Jan Rusek)
WP

W związku z wprowadzoną żałobą w kilku miastach teatry podjęły decyzję o odwołaniu swoich spektakli.

ZOBACZ TEŻ: Skorupka-Kaczmarek: ogłosiliśmy żałobę i nic nas przed tym nie powstrzyma

WP

Chodzi o gdańskie Teatr Szekspirowski, Teatr Wybrzeże, poznański Teatr Polski oraz TR Warszawa. W tym ostatnim w dniach 16 i 17 stycznia nie zostaną wystawione "Fantazje" w reżyserii Anny Karasińskiej.

"W tych dniach nasze myśli są z bliskimi Pawła Adamowicza oraz wszystkimi gdańszczanami i gdańszczankami. W obliczu tragedii, w tym szczególnym momencie prosimy naszą publiczność o zrozumienie" – czytamy w oświadczeniu stołecznej sceny.

W Gdańsku nie odbędą się planowany na 19 stycznia koncert zespołu Laboratorium Pieśni oraz "Musical Kosmos" w reżyserii Magdaleny Gabriel. Wszyscy, którzy kupili bilety, mogą je bez przeszkód zwrócić – czytamy na Facebooku Wybrzeża.

Z kolei w Poznaniu został odwołany spektakl "Ojczyzna" w reżyserii Justyny Sobczyk planowany na 17 stycznia.

WP

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach dał publiczności możliwość wyboru. Wszyscy, którzy będą chcieli zwrócić bilety na najbliższe spektakle, mogą zrobić to w kasie teatru.

Pogrzeb prezydenta Gdańska odbędzie się w sobotę. Szczegóły uroczystości poznamy we środę. W gdańskim ratuszu odbędzie się w tej sprawie konferencja prasowa - powiedziała Polskiej Agencji Prasowe rzeczniczka prasowa ratusza Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

Polub WP Książki
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP