Trwa ładowanie...

Artyści o Schulzu

Artyści o SchulzuŹródło: Inne
d2olowy
d2olowy

W Muzeum Narodowym w Krakowie otwarto wystawę prac polskich artystów, którzy inspiracji szukali w twórczości Brunona Schulza.

Wystawę otwierają grafiki samego artysty z Drohobycza, wykonane do Xięgi bałwochwalczej.

Na wystawie znalazły się wczesne rysunki Zdzisława Beksińskiego, sprowadzone na wystawę specjalnie z Paryża; prace: Jana Lebensteina, Edwarda Dwurnika, Rafała Olbińskiego, Janusza Kapusty, Henryka Sawki oraz Franciszka Masluszczaka, który przygotował prace specjalnie na potrzeby tej wystawy.

Ważne miejsce zajmuje prezentacja dokonań Tadeusza Kantora. Jeden z jego najważniejszych spektakli, „Umarła klasa”, jest bezpośrednim nawiązaniem do Schulza i stanowi hołd złożony temu twórcy.

Na wystawie znalazła się również scenografia Tadeusza Smolickiego do Play Schulz. Pojawiają się w niej postacie z prac Schulza, a także wątki, które organizowały jego twórczość.

Wystawa będzie czynna do 7 czerwca.

d2olowy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2olowy

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj