Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
festiwal literacki
11-04-2016 10:18

Apostrof przyspiesza – nowi autorzy na Międzynarodowym Festiwalu Literatury

Zdradzamy nazwiska kolejnych gwiazd, które spotkają się z czytelnikami na organizowanym przez Empik Międzynarodowym Festiwalu Literatury Apostrof. Marc Elsberg, Mons Kallentoft i Diane Ducret już w maju przyjadą do Polski. Do programu dołączają także kolejne spotkania z polskimi twórcami: Olgą Tokarczuk, Zygmuntem Miłoszewskim i Andrzejem Ziemiańskim.   

Apostrof przyspiesza – nowi autorzy na Międzynarodowym Festiwalu LiteraturyŹródło:
d4aobh1
d4aobh1

Zdradzamy nazwiska kolejnych gwiazd, które spotkaj*ą* si*ę* z czytelnikami na organizowanym przez Empik Mi*ędzynarodowym Festiwalu Literatury Apostrof. Marc Elsberg, Mons Kallentoft i Diane Ducret już* w maju przyjad*ą* do Polski. Do programu do*łączają* tak*że kolejne spotkania z polskimi twórcami: Olgą* Tokarczuk, Zygmuntem Mi*łoszewskim i Andrzejem Ziemiań*skim.

Milion sprzedanych w Europie egzemplarzy „Blackoutu” mówi samo za siebie. Ogromnym sukcesem okazała się także druga powieść Marca Elsberga„Zero” (Wydawnictwo W.A.B.). Autor w swoich książkach buduje katastrofalną wizję świata pokonanego przez osiągnięcia cywilizacji. Z fanami spotka się także Mons Kallentoft , który od początku był doceniany przez krytykę i czytelników. Już jego pierwsze dzieło – „Pesetas” – zostało wyróżnione przez Związek Pisarzy Szwedzkich nagrodąKatapultpriset. Król skandynawskiej powieści kryminalnej przyjedzie na festiwal z okazji premiery tytułu „Ziemna burza” (Dom Wydawniczy Rebis). O nowej
książce mówić będzie także pisarka, która zasłynęła odkrywając tajemnice żon i kochanek przywódców XX wieku w serii „Kobiety Dyktatorów” . Diane Ducret tym razem pokazuje, jak męskie wyobrażenia na temat kobiecego ciała wpłynęły na życie milionów osób. „Zakazane ciało. Historia męskiej obsesji” (Znak Horyzont) to jeden z najczęściej komentowanych tytułów tego roku.

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury to także święto polskiej książki. W wydarzeniu weźmie udział Olga Tokarczuk – zdobywczyni wielu laurów, m.in.: Nagrody Literackiej „Nike” (dwukrotnie), Nagrody Fundacji im. Kościelskich i Paszportu Polityki. Jedna z najbardziej utytułowanych współczesnych pisarek spotka się z czytelnikami niedługo po premierze teatralnej adaptacji „Ksiąg Jakubowych” (Wydawnictwo Literackie) w reżyserii Eweliny Marciniak. Licznymi sukcesami może się pochwalićtakże Zygmunt Miłoszewski , który tylko w minionym roku, za powieść „Gniew”, zdobył m.in. Paszport Polityki, Bestseller Empiku i Różę Gali. Dzięki trylogii opisującej przygody prokuratora Szackiego zyskał miano jednego z najbardziej poczytnych rodzimych pisarzy XXI wieku. Nowe wydanie „Trylogii kryminalnej” (Wydawnictwo W.A.B.) będzie miało swoją premierępodczas festiwalu. Z
kolei Andrzej Ziemiański w ramach festiwalu zaprezentuje, długo wyczekiwaną przez wielbicieli fantastyki, ostatnią część serii „Pomnik cesarzowej Achai” (Fabryka Słów).

Szóstka nowych autorów dołącza do grona ogłoszonych już gości festiwalu Apostrof: jednego z najpoczytniejszych pisarzy europejskich – Jaume Cabré, norweskiego pretendenta do literackiej Nagrody Nobla – Larsa Saabye Christensena, amerykańskiej mistrzyni powieści kobiecej – Paulliny Simons, królowej polskiego kryminału – Katarzyny Bondy, laureatki Nagrody Wielkiego Kalibru – Gai Grzegorzewskiej oraz poety i prozaika – Jacka Dehnela.

d4aobh1

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury to pierwsze wydarzenie literackie w kraju, które łączy ogólnopolski charakter z międzynarodową skalą. Podczas siedmiu dni (16-22 maja) w ośmiu miastach odbędzie się ponad siedemdziesiąt spotkań, debat i spacerów literackich. Kuratorem tegorocznej edycji jest Sylwia Chutnik. Wydarzenia będą odbywać się m.in. na deskach stołecznych teatrów: Powszechnego i Dramatycznego oraz w salonach Empik. Poza Warszawą festiwal zawita do Krakowa, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Katowic, Łodzi i Szczecina. Autorem oprawy wizualnej festiwalu jest Tymek Borowski. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Empik. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Czytaj dalej”.

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury
16-22 maja 2016 roku

d4aobh1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aobh1