Trwa ładowanie...

Antysemickie programy w szkołach dla muzułmanów

Antysemickie programy w szkołach dla muzułmanówŹródło: Thinkstock
d2i5fgz
d2i5fgz

W Wielkiej Brytanii na weekendowych kursach dla muzułmanów korzysta się z saudyjskich podręczników zawierających m.in. materiały antysemickie - poinformowała BBC. Władze sprawdzają, czy istnieje możliwość kontroli takich placówek.

Program BBC „Panorama”, poświęcony islamskim szkołom weekendowym, został wyemitowany w poniedziałek wieczorem. Autorzy programu twierdzą, że uczniowie ponad 40 szkół dla muzułmanów są nauczani według saudyjskiego programu, zgodnie z którym kontrolę nad światem usiłują przejąć syjoniści, a homoseksualizm powinien być karany śmiercią.* Uczniowie poznają także m.in. sposoby obcinania złodziejom kończyn* - alarmuje BBC, której dziennikarze weszli w posiadanie saudyjskiego podręcznika.

Do weekendowych szkół dla muzułmanów w Wielkiej Brytanii uczęszcza ok. 5 tys. dzieci i młodzieży w wieku od sześciu do 18 lat.

Obecnie brytyjskie władze nie regulują działalności weekendowych ośrodków edukacyjnych.
Ministerstwo edukacji zapewniło jednak, że nie zezwoli na korzystanie z antysemickich programów nauczania. Resort poinformował, że specjalna instytucja bada możliwości przeprowadzenia kontroli w takich ośrodkach i rejestracji placówek.

d2i5fgz

- Myślę, że wszyscy uważamy, że jakikolwiek przejaw homofobii i uprzedzeń tego rodzaju jest absolutnie nie na miejscu w dziedzinie edukacji młodych ludzi - powiedział BBC minister odpowiedzialny za edukację Michael Gove.

Zdaniem BBC ośrodki edukacyjne działają pod auspicjami Szkół i Klubów Saudyjskich Studentów w Wielkiej Brytanii i Irlandii, które odmówiły skomentowania sprawy. Jednak think-thank Quilliam, który zajmuje się radykalnym islamem, informował, że Arabia Saudyjska zaprzestała używania podręczników, do których odniosła się BBC.

d2i5fgz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i5fgz