Trwa ładowanie...

Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana - nieznane fakty z życia byłego ministra obrony narodowej

Dziennikarze śledczy Anna Gielewska i Marcin Dzierżanowski postanowili opisać życie najbardziej elektryzującego polityka w naszym kraju. W książce pojawi się wiele nieznanych historii i niewygodnych faktów z życia Macierewicza.

Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana - nieznane fakty z życia byłego ministra obrony narodowejŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d4ca19r
d4ca19r

- To jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej sceny politycznej. Człowiek o wyjątkowo bogatej biografii, a jednocześnie niezwykle zmitologizowanej, takiej, w którą wplotło się wiele nieścisłości, półprawd i po prostu kłamstw. Uświadomiliśmy sobie, że Antoni Macierewicz przez lata lustrował innych, ale sam nigdy nie został "zlustrowany". Nikt porządnie nie prześwietlił jego życiorysu, nie skonfrontował tego, co on sam o sobie mówi, z dokumentami i relacjami innych osób - powiedział w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Marcin Dzierżanowski.

Zobacz też: Antoni Macierewicz w rozmowie z Adamem Hofmanem

Dziennikarze, przygotowując dokumentację, przejrzeli m.in. teczki IPN oraz depesze amerykańskiej ambasady. Nie zabrakło także wywiadów, łącznie z setką osób, które znały Macierewicza. Książka zapowiada się niezwykle interesująco. Dowiemy się z niej m.in., że ojciec polityka popełnił samobójstwo. Nie zabraknie też wątków obyczajowych. Okazuje się, że były minister w czasach studenckich trafił do więzienia przez źle ulokowane uczucia.

Co ciekawe, kiedy autorzy poprosili Macierewicza o rozmowę, ten im odmówił - stąd tytuł książki "Biografia nieautoryzowana".

- Co nie znaczy oczywiście, że nie przytaczamy jego wersji czy optyki. Słowo "nieautoryzowana" ma więc podwójne znaczenie. Po pierwsze, główny bohater nie uczestniczył w jej powstaniu. Po drugie - że z wielu ujawnionych faktów zapewne nie będzie zadowolony - powiedział Dzierżanowski w rozmowie z serwisem.

Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana" trafi na sklepowe regały 6 czerwca 2018 r.

d4ca19r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ca19r