Trwa ładowanie...
szkoła

Anioły ze szkoły, czyli naucz się kochać i szanować zwierzęta

Jak rozbudzać szacunek do zwierząt wśród uczniów?  Ciekawym i wartościowym przedsięwzięciem są szkolne koła „Anioły ze szkoły” oraz lekcje "My dzieci nauczymy dorosłych jak kochać zwierzęta".

Share
Anioły ze szkoły, czyli naucz się kochać i szanować zwierzęta
Źródło: Materiały organizatora
d8tw8p7

Jak rozbudzać szacunek do zwierząt wśród uczniów? Ciekawym i wartościowym przedsięwzięciem są szkolne koła „Anioły ze szkoły” oraz lekcje "My dzieci nauczymy dorosłych jak kochać zwierzęta".

Towarzystwo Obrony Zwierząt RP (TOZ RP) uruchomiło ogólnopolski projekt skierowany do dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zakłada on pracę uczniów na rzecz zwierząt, spotkania z ciekawymi ludźmi, lekcje, w których udział biorą żywe zwierzęta, konkursy oraz akcje lokalnej pomocy dla zwierząt.

"Anioły ze Szkoły" to dziecięce koła, mające na celu nauczyć jak dorośli mają kochać, szanować i dbać o zwierzęta - mówi Tom Justyniarski, rzecznik TOZ RP oraz autor nowowybranej lektury szkolnej pt.; "Psie Troski". - To takie "domowe" Patrole Zwierząt. Akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Mamy już ponad 1100 młodych ludzi, którzy chcieli zostać Obrońcami Zwierząt już w wieku szkolnym - cieszy się Justyniarski - Zapraszamy do tej akcji dzieci, nauczycieli i szkoły, gdyż zmienia ona nie tylko nowe pokolenie, ale dociera również do świadomości rodziców i dorosłych.

d8tw8p7

Każdy uczeń, który przystąpi do szkolnego koła, otrzyma legitymacje członkowską, a szkoła i nauczyciele, oprócz certyfikatów, otrzymają gotowe materiały do prowadzenia zajęć. Akcja ma zasięg ogólnopolski, jest wspierana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz miesięcznik "Kocie Sprawy", gdzie drukowane są materiały dla dzieci. Co miesiąc wybieramy też Anioła Miesiąca - czyli dziecko, które jest wzorem godnym do naśladowania w miłości do zwierząt. Więcej informacji i kontakt: www.aniolyzeszkoly.pl oraz https://www.facebook.com/aniolyzeszkoly

Zapraszamy do nowej przygody ze zwierzetami!

d8tw8p7

Podziel się opinią

Share
d8tw8p7
d8tw8p7