Trwa ładowanie...
wojsko
23-04-2010 13:45

Amerykański księgozbiór wzbogacił bibliotekę Akademii Obrony Narodowej

Amerykański księgozbiór wzbogacił bibliotekę Akademii Obrony NarodowejŹródło: Inne
d37q5yw
d37q5yw

Zbiór 11 tys. książek w języku angielskim, poświęconych głównie tematyce wojskowej, przekazał ambasador USA Victor Ashe na rzecz biblioteki stołecznej Akademii Obrony Narodowej (AON).

Przekazane książki w większości ukazały się po roku 1980. Dotyczą przede wszystkim tematyki wojskowej, a także bezpieczeństwa, historii, historii wojskowości oraz informatyki. Zawierają wiedzę z zakresu teorii dowodzenia, pracy sztabowej i sztuki wojskowej. W zbiorze znalazło się także kilka pozycji beletrystycznych. Obecnie ok. 2 tys. woluminów jest już skatalogowanych. Całość ma być opracowana do końca roku.

- Jest mi bardzo miło, że mogę uczestniczyć w uroczystości przekazania 11 tys. tomów z Warrior Preparation Center (Centrum Przygotowania Wojennego) w Kaiserslautern z bazy wojskowej sił powietrznych USA. Mam nadzieję, że wiedza zawarta w tych książkach przyczyni się do lepszego kształcenia polskich oficerów - mówił podczas symbolicznego przekazania zbioru ambasador USA.

Rektor-komendant AON Janusz Kręcikij podkreślił, że ta uroczystość ma dla Akademii symboliczne znaczenie, ponieważ praktycznie książki zostały już przekazane nieco wcześniej.
- Te publikacje mają szansę wprowadzić nowe, świeższe spojrzenie na pewne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa narodowego, obronności czy wojskowości. To ciekawe materiały do wykorzystania jako pomoce naukowe - zaznaczył Kręcikij.

Na zakończenie uroczystości ambasador USA złożył pamiątkowy wpis do Księgi Honorowej oraz zwiedził Salę Tradycji AON.

d37q5yw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37q5yw

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj