Trwa ładowanie...
d4ic5yt

Ali Agca myśli o napisaniu książki Kod Watykanu

d4ic5yt
d4ic5yt

Turecki zamachowiec Mehmet Ali Agca, który próbował zabić Jana Pawła II 13 maja 1981 roku, myśli o napisaniu książki Kod Watykanu i zwrócił się w tej sprawie do Dana Browna autora bestsellera Kod Leonarda da Vinci - donosi brytyjski tygodnik „Sunday Times”, powołując się na odręcznie napisany list Agcy do gazety.

Agca chce także, by tak, jak w przypadku Kodu Leonarda da Vinci , na podstawie Kodu Watykanu nakręcono film.

Ali Agca odsiaduje obecnie w tureckim więzieniu wyrok za zabójstwo dziennikarza Abdi Ipekci, którego dokonał w czasie, gdy działał w nacjonalistycznej organizacji Szare Wilki. Na wolność ma wyjść 18 stycznia. Jan Paweł II wybaczył mu próbę zabójstwa, a władze włoskie zwolniły na podstawie aktu łaski w 2000 roku i przekazały władzom tureckim.

- Mój plan przewiduje proklamowanie końca świata i napisanie doskonałej ewangelii (...) Ogłoszę Doskonałe Chrześcijaństwo, którego Watykan nigdy nie zrozumiał - napisał w liście do gazety.

d4ic5yt

W ocenie wydawców książka, wywołująca sprzeciw moralny jako finansowy owoc zbrodni, mogłaby tureckiemu zamachowcowi przynieść nawet 3 mln dolarów z honorariów i praw autorskich, ale tylko pod warunkiem, że przedstawi w niej całą prawdę i ujawni dotychczas nieznane fakty.

- Blisko 30 lat po zamachu na placu Św. Piotra nadal nie wiadomo, czy (Agca) działał sam, czy też był elementem sowieckiego spisku mającego na celu wyeliminowanie zagrożenia dla komunistycznych rządów we wschodniej Europie - zaznacza gazeta.

d4ic5yt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ic5yt