Trwa ładowanie...
d45u4m3

Akcja Czytam-Piszę: warsztaty dla młodzieży z Warszawy już od końca września

Share
d45u4m3

Fundacja Otwarty Kod Kultury zaprasza studentów oraz licealistów (od 18. roku życia) z Warszawy i jej okolic do udziału w Akcji Czytam-Piszę. Od 24 września do połowy grudnia przeprowadzony zostanie cykl bezpłatnych warsztatów dla wybranej grupy osób oraz serię otwartych dla publiczności spotkań z redakcjami czasopism literackich.

Zajęcia odbędą się w trzech modułach tematycznych:

  1. Recenzja.
  2. Jak pisać o literaturze pop?
  3. Rozmowa jest możliwa; wywiady z wysokiej półki. Warsztaty odbędą się w warszawskiej kluboksięgarni Serenissima (http://www.serenissima.pl/, ul. Chmielna 16/2).

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży zainteresowanej pisaniem o współczesnej literaturze oraz chcącej poznać świat czasopism kulturalnych. Na stronie www Akcji będą na bieżąco zamieszczane teksty uczestników, powstałe w wyniku spotkań. Na koniec wydamy dyplomy potwierdzające udział w zajęciach. Zajęcia prowadzić będą znakomici redaktorzy, dziennikarze, krytycy literaccy i wykładowcy akademiccy.

Liczba miejsc jest ograniczona; warunkiem przyjęcia na warsztaty jest napisanie krótkiej (i interesującej) pracy nt. „Moja ulubiona książka” (objętość min. 3,5 tys. znaków, max. 6 tys., format RTF) i przesłanie jej do 17 września na adres mailowy redakcja@witryna.czasopism.pl. Jako tytuł maila należy wpisać hasło: Akcja Czytam-Piszę, a oprócz tego do zgłoszenia dołączyć krótką informację o sobie, a więc: imię i nazwisko, data urodzenia, opis zainteresowań. Autorów najciekawszych wypowiedzi zaprosimy do udziału w warsztatach.

d45u4m3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45u4m3