Trwa ładowanie...

79. urodziny Koziołka Matołka na 2. Targach Książki dla Dzieci w Krakowie (1-3.06.2012 r.)

Jest bez wątpienia najsłynniejszym bajkowym obieżyświatem. Sympatyczny, nieco łatwowierny, czasem niezdarny, ale przede wszystkim dobrotliwie naiwny. Koziołek Matołek, kultowa postać polskiej bajki,  zawita w czerwcu do Krakowa, by w trakcie 2. Targów Książki dla Dzieci świętować swoje 79. urodziny

Share
79. urodziny Koziołka Matołka na 2. Targach Książki dla Dzieci w Krakowie (1-3.06.2012 r.)Źródło: "__wlasne
d159ms2

*Jest bez wątpienia najsłynniejszym bajkowym obieżyświatem.Sympatyczny, nieco łatwowierny, czasem niezdarny, ale przede wszystkim dobrotliwie naiwny. <a href="https://kuchnia.wp.pl/koziolki-6063454229336705c">Koziołek</a> Matołek, kultowa postać polskiej bajki, zawita w czerwcu do <a href="https://turystyka.wp.pl/krakow-6049939970876033c">Krakowa</a>, by w trakcie 2. Targów Książki <a href="https://ksiazki.wp.pl/dla-dzieci-6148010369164929c">dla Dzieci</a> świętować swoje 79. urodziny. Możliwość spotkania z sędziwym, ale młodym duchem koziołkiem to zaledwie jedna z atrakcji****przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych czytelnikach. P****odczas Targów*nuda przestanie istnieć!

-2. edycja Targów Książki dla Dzieci to jeszcze więcej pięknie wydanych książek, jeszcze więcej dobrej zabawy i niespotykanych atrakcji. Punktem wyjścia dla programu towarzyszącego będzie oczywiście literatura i publikacje czołowych polskich oficyn wydawniczych. Program tegorocznej edycji Targów jest imponujący – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Tyle książek w jednym miejscu

Już teraz swój udział w Targach Książki dla Dzieci potwierdziły m.in. takie wydawnictwa, jak: Akapit Press, Ameet, Bona, Buka, CzuCzu, Dreams, Dwie Siostry, Egmont, Et Toi, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Jedność, Kangur, Książka i Wiedza, Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium, Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu, Wydawnictwo Salezjańskie, Znak Emotikon. Na Targach nie zabraknie firm zajmujących się produkcją oraz dystrybucją gier i zabawek edukacyjnych, tj. Dragonus, Granna czy Russell. Do grona wystawców dołączyły także kluby i kawiarnie popularyzujące czytelnictwo: Cafe Culca, Cafe Szafe oraz Czuły Barbarzyńca.

Zlot bajkowych bohaterów

Każde dziecko marzy o tym, by choć raz w życiu spotkać bajkowego bohatera – Chudego z Toy Story, Muminka, Czerwonego Kapturka, Kubusia Puchatka czy Śpiącą Królewnę. Dzięki portalowi CzasDzieci.pl w pierwszy dzień Targów przeniesiemy się do świata czarów, magii i fantazji… Na terenie Hali Targowej odbędzie się Zlot Bajkowych Postaci. Każdy odwiedzający Targi Książki dla Dzieci powinien wcielić się w rolę swojego ulubionego bohatera książkowego i sprawić, aby wszystko, co do tej pory nie było możliwym, teraz mogło się ziścić… Swoje przybycie zapowiedział już Pan Kleks, który obiecał każdemu uczestnikowi złote piegi.

d159ms2

Wokół galaktyki Gutenberga

Dzięki firmie Kalander zwiedzający Targi będą mogli przenieść się w czasy Cai Lun'a i Gutenberga, biorąc udział w warsztatach czerpania papieru oraz warsztatach drukarskich. Mali odkrywcy nie tylko dowiedzą się wszystkiego o historii pisma i druku, ale także będą mogli spróbować swoich sił, wytwarzając papier, a następnie odciskając litery na specjalnej prasie, tworząc tym samym niepowtarzalny dyplom – pamiątkę z Targów Książki dla Dzieci 2012.

Bajkowa sala kinowa

W ramach cyklu Czytamy i Oglądamy Kino Agrafka przygotuje dla najmłodszych wyjątkową salę kinową na terenie Targów, w której przez trzy dni będą wyświetlane kultowe „dobranocki” i „wieczorynki”. Po projekcji bajek animatorzy z Kina Agrafka zaproszą do udziału w zabawach inspirowanych literaturą i filmem.

Tajemnicze składniki słodkości

Podczas 2. edycja Targów Książki dla Dzieci rodzice oraz ich pociechy będą mogli przekonać się, że słodkości nie szkodzą – oczywiście w odpowiednich ilościach. CiuCiu Cukier Art zdradzi tajniki ręcznego wytwarzania smakołyków. Lizaki i cukierki wytwarzane według XVII- i XVIII-wiecznej receptury staną się nie lada gratką dla łasuchów w każdym wieku.

2. Targi Książki dla Dzieci, Kraków 1-3.06.2012 r.

d159ms2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d159ms2
d159ms2