Trwa ładowanie...
d355xv3

6. Targi Książki w Krakowie już blisko

d355xv3
d355xv3

Już 243 wydawców zapowiedziało uczestnictwo w 6. Targach Książki w Krakowie, które odbędą się w dniach 24-27 października. Jest to największa impreza promująca słowo drukowane po warszawskich targach międzynarodowych.
Jednym z czołowych wydarzeń może okazać się przyjazd J.K. Rowling, autorki Harry'ego Pottera, której na Wawelu ma być wręczony Order Uśmiechu.
Polski wydawca Joanne K. Rowling - oficyna Media Rodzina - nie ma jeszcze potwierdzonego przyjazdu pisarki. Wiadomość, że autorka największego bestselleru ostatnich lat spodziewa się dziecka, każe raczej wątpić, by teraz opuściła Anglię. Uroczystość odbędzie się jednak nawet bez udziału laureatki, wezmą w niej udział dzieci, które zakwalifikowały się do finału konkursu czytelniczego Za co kochamy Harry'ego Pottera.
Targi Książki w Krakowie w krótkim czasie zyskały renomę dzięki bogatemu programowi spotkań - zarówno literackich, jak i konferencji branżowych.
Podczas imprezy pojawią się jak zwykle największe literackie znakomitości Krakowa - Wisława Szymborska, Stanisław Lem i Ewa Lipska. Z czytelnikami spotkają się też m.in. Jerzy Pilch, Krystyna Siesicka, Zdzisław Beksiński, Dorota Terakowska i wielu innych pisarzy, w tym także z Węgier, które są gościem honorowym targów.

d355xv3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d355xv3