Trwa ładowanie...
d2fuk6e

5 książek, które zachwycą nie tylko dzieci. I nie tylko w święta

Odwieczny problem kupna świątecznego prezentu dla dziecka (umiejętne połączenie przyjemnego z pożytecznym) w tym roku po raz pierwszy zdaje się nie stanowić większego wyznania. Wystarczy bowiem kupić jedną z poniższych książek i mieć go z głowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fragment "Księgi Ziemi" (wyd. Adamada)
Fragment "Księgi Ziemi" (wyd. Adamada) (Materiały prasowe)
d2fuk6e

Dla maluchów

"Dobrej nocy" i jej poranny odpowiednik ("Dzień dobry") to pozycje dla najmłodszego czytelnika, przy których sporo czasu siłą rzeczy spędza także dorośli. Na kilku interaktywnych stronach niemowlę może poznać pierwsze słowa, formy grzecznościowe, a jednocześnie ćwiczyć paluszki na ręcznie przesuwanych, kolorowych ilustracjach. Idealne dla dzieci do lat 3.

Źródło: Materiały prasowe

Dla przedszkolaków

Po co krokodylom kamienie w żołądku? Jak długo gekony potrafią wytrzymać bez mrugania? Czy skorpiony pamiętają epokę lodowcową? Te trudne dziecięce pytania, na które biedny rodzić z trudem musiałby szukać odpowiedzi w internecie, od teraz dostępne są na wyciągnięcie ręki dzięki książce "Góra i dół". Wystarczą 24 strony (i kilka połówek - bowiem to one skrywają największe sekrety książki wydawnictwa Adamada), by zaspokoić ciekawość nawet najbardziej wymagającego pięcio- czy sześciolatka.

d2fuk6e
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Dla pierwszaków

Dawno nie było na polskim rynku wydawniczym tak pięknie wydanej pozycji. Już sama okładka hipnotyzuje feerią barw i wspaniałymi rysunkami, a dalsze strony mogą przyprawić wręcz o zawrót głowy nieprzygotowanych na tak rozbudowaną paletę barw czytelników.

Materiały prasowe

Dzięki "Ogrodom natury" przedrzecie się przez wilgotny Las Deszczowy Amazonii, odkryjecie skrytą pod powierzchnią oceanu wielobarwną Wielką Rafę Koralową. Spróbujecie przetrwać na upalnej za dnia, a mroźnej w nocy Pustyni Chihuahua. Przejdziecie przez niezgłębione Lasy Schwarzwaldu, a ze szczytów Himalajów będziecie podziwiać górski krajobraz.

Źródło: Materiały prasowe

Każda strona "Ogrodów natury" to inna podróż w najdalsze zakątki świata. Podróż, która nie wymaga biletu, a z której wrócicie w doświadczenia równie bogate, co z najprawdziwszej wyprawy.

d2fuk6e

Dla starszaków

Gdzieś w zakątku Galaktyki zwanej Drogą Mleczną, wokół niezbyt dużej, zwykłej gwiazdy krąży niepozorna niebieskawa planeta. Nie byłoby w niej nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że jest jedynym (znanym nam, ludziom) miejscem w bezmiernym Wszechświecie, gdzie istnieje życie.

Materiały prasowe

Z czego Ziemia jest zbudowana? Jak to się stało, że powstało na niej życie? No i jaka czeka ją przyszłość? Nie jest łatwo zainteresować książką rozkochanych w bajkach i smartfonach 10-12 latków. Sprawę nieco jednak ułatwi ostatnia w tym zestawieniu, niedawno wydana przez wydawnictwo Adamada "Księga Ziemi".

Materiały prasowe

To jednocześnie najbogatsza w tekst (ale w żadnym wypadku nieuboga w ilustracje!) książka w tym zestawieniu. Umiejący czytać, ciekawi świata "początkujący nastolatkowie" wsiąkną w nią na długie godziny. I bardzo możliwe, że przy następnej okazji wyciągną rękę właśnie po nią, a nie pudełko z kolejną grą wideo.

d2fuk6e

Podziel się opinią

Share

d2fuk6e

d2fuk6e