Trwa ładowanie...

5 książek, które zachwycą nie tylko dzieci. I nie tylko w święta

Odwieczny problem kupna świątecznego prezentu dla dziecka (umiejętne połączenie przyjemnego z pożytecznym) w tym roku po raz pierwszy zdaje się nie stanowić większego wyznania. Wystarczy bowiem kupić jedną z poniższych książek i mieć go z głowy.

Share
5 książek, które zachwycą nie tylko dzieci. I nie tylko w świętaŹródło: Materiały prasowe
d46xi5e

Dla maluchów

"Dobrej nocy" i jej poranny odpowiednik ("Dzień dobry") to pozycje dla najmłodszego czytelnika, przy których sporo czasu siłą rzeczy spędza także dorośli. Na kilku interaktywnych stronach niemowlę może poznać pierwsze słowa, formy grzecznościowe, a jednocześnie ćwiczyć paluszki na ręcznie przesuwanych, kolorowych ilustracjach. Idealne dla dzieci do lat 3.

Źródło: Materiały prasowe

Dla przedszkolaków

Po co krokodylom kamienie w żołądku? Jak długo gekony potrafią wytrzymać bez mrugania? Czy skorpiony pamiętają epokę lodowcową? Te trudne dziecięce pytania, na które biedny rodzić z trudem musiałby szukać odpowiedzi w internecie, od teraz dostępne są na wyciągnięcie ręki dzięki książce "Góra i dół". Wystarczą 24 strony (i kilka połówek - bowiem to one skrywają największe sekrety książki wydawnictwa Adamada), by zaspokoić ciekawość nawet najbardziej wymagającego pięcio- czy sześciolatka.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dla pierwszaków

Dawno nie było na polskim rynku wydawniczym tak pięknie wydanej pozycji. Już sama okładka hipnotyzuje feerią barw i wspaniałymi rysunkami, a dalsze strony mogą przyprawić wręcz o zawrót głowy nieprzygotowanych na tak rozbudowaną paletę barw czytelników.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dzięki "Ogrodom natury" przedrzecie się przez wilgotny Las Deszczowy Amazonii, odkryjecie skrytą pod powierzchnią oceanu wielobarwną Wielką Rafę Koralową. Spróbujecie przetrwać na upalnej za dnia, a mroźnej w nocy Pustyni Chihuahua. Przejdziecie przez niezgłębione Lasy Schwarzwaldu, a ze szczytów Himalajów będziecie podziwiać górski krajobraz.

Źródło: Materiały prasowe

Każda strona "Ogrodów natury" to inna podróż w najdalsze zakątki świata. Podróż, która nie wymaga biletu, a z której wrócicie w doświadczenia równie bogate, co z najprawdziwszej wyprawy.

d46xi5e

Dla starszaków

Gdzieś w zakątku Galaktyki zwanej Drogą Mleczną, wokół niezbyt dużej, zwykłej gwiazdy krąży niepozorna niebieskawa planeta. Nie byłoby w niej nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że jest jedynym (znanym nam, ludziom) miejscem w bezmiernym Wszechświecie, gdzie istnieje życie.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Z czego Ziemia jest zbudowana? Jak to się stało, że powstało na niej życie? No i jaka czeka ją przyszłość? Nie jest łatwo zainteresować książką rozkochanych w bajkach i smartfonach 10-12 latków. Sprawę nieco jednak ułatwi ostatnia w tym zestawieniu, niedawno wydana przez wydawnictwo Adamada "Księga Ziemi".

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

To jednocześnie najbogatsza w tekst (ale w żadnym wypadku nieuboga w ilustracje!) książka w tym zestawieniu. Umiejący czytać, ciekawi świata "początkujący nastolatkowie" wsiąkną w nią na długie godziny. I bardzo możliwe, że przy następnej okazji wyciągną rękę właśnie po nią, a nie pudełko z kolejną grą wideo.

d46xi5e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46xi5e