Trwa ładowanie...
rocznica
23-04-2010 13:32

27 lat pontyfikatu - 27 tomów

27 lat pontyfikatu - 27 tomówŹródło: Inne
d1t8sl4
d1t8sl4

27 tomów liczyć będzie przygotowane przez krakowskie wydawnictwo Biały Kruk dzieło poświęcone pontyfikatowi Jana Pawła II .

– Te publikacje są owocem starań o utrwalenie dziedzictwa Jana Pawła II – powiedział w środę podczas prezentacji pierwszych pięciu fotoalbumów metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

Każdy z 27 tomów Dziejów wielkiego pontyfikatu odpowiada rokowi pontyfikatu Jan Pawła II i obejmuje wydarzenia od 16 października do 16 października. W całej publikacji znajdzie się w sumie 5 tys. 700 zdjęć autorstwa Arturo Mari i Adama Bujaka oraz 1,6 tys. fragmentów papieskich przemówień i homilii.

Obecny na promocji wydawnictwa metropolita krakowski ks. kardynał Stanisław Dziwisz mówił o potrzebie utrwalenia dziedzictwa Jana Pawła II .
– My to dziedzictwo pragniemy utrwalić. Nie przekazać go tylko do muzeum i do bibliotek, ale chcemy go utrwalić dla nas i dla przyszłych pokoleń. Myślę, że owocem tych starań są te publikacje - piękne, bo są stare fotografie i ze wspaniałymi tekstami Jana Pawła II – powiedział kardynał, dziękując twórcom za wydawnictwo.

d1t8sl4

Jak mówi prezes Białego Kruka Leszek Sosnowski, wydawnictwo zdecydowało się na taką publikację po sukcesie albumów, które ukazały się już na rynku: Rok 25.\"Rok 26. Cierpienie i nadzieja i Rok 27. W drodze do Domu Ojca.

Poszczególne księgi mają ok. 224 stron i zawierają około 200 zdjęć. 90 proc. fotografii nie było wcześniej publikowanych. Kolejne albumy ukazywać się będą co dwa miesiące. Planowany nakład każdego z nich to 100 tys. egzemplarzy. Będą rozprowadzane w subskrypcji oraz sprzedawane w księgarniach.

d1t8sl4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t8sl4