Trwa ładowanie...
d7e7tvm
Instytut Książki
brazylia

19. Targi Książki w São Paulo

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
19. Targi Książki w São Paulo
(Inne)
d7e7tvm

Kolejna narodowa prezentacja polskiej literatury w ramach programu „Books from Europe”, przygotowana przez Instytut Książki, będzie mieć miejsce na 19. Targach Książki w São Paulo (Bienal Internacional do Livro de São Paulo) w dniach 9-19 marca.

Na polskim stoisku wydawcy z Brazylii otrzymają katalogi o polskich nowościach oraz informację o programie ©Poland. Przygotowano także wystawę najnowszej beletrystki i humanistyki, książek dziecięcych, wybór współczesnych klasyków XX wieku oraz wydawnictw albumowych. Jest to pierwsza tego rodzaju polska prezentacja w Brazylii.

Odbywające się co dwa lata targi w São Paulo to największa tego rodzaju impreza w Brazylii, stanowiąca ważne wydarzenie dla sektora wydawniczego, ale także wpisująca się w życie kulturalne kraju i miasta. W 2004 roku targi odwiedziło 557 tysięcy osób, jak podają organizatorzy jest to trzecia pod względem wielkości impreza targowa świata. Targom towarzyszy intensywny program literacki.

Polska literatura w Brazylii jest jeszcze słabo znana, jednak w ostatnich latach ukazało się kilka ważnych książek, na przykład pierwsze dwa tomy Trylogii Henryka Sienkiewicza , Heban Ryszarda Kapuścińskiego czy Kochany Franz Anny Boleckiej .

d7e7tvm

Podziel się opinią

Share

d7e7tvm

d7e7tvm