Trwa ładowanie...

18 tysięcy dla pierwszej damy. Danuta Wałęsa komentuje

Danuta Wałęsa, żona prezydenta Lecha Wałęsy skomentowała dla WP projekt potencjalnej pensji w wysokości 18 tys. zł dla prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy.

18 tysięcy dla pierwszej damy. Danuta Wałęsa komentujeŹródło: East News
d1kzila

Przypomnijmy, że Sejm, większością głosów zarówno PiS, jak i opozycji, przyjął projekt ustawy o sporych podwyżkach dla posłów, ministrów i prezydenta RP. Według tej ustawy około 18 tys. zł pensji miałaby odtąd dostawać żona prezydenta Andrzeja Dudy. Wieczorem 17 sierpnia głosami 48 senatorów opozycji projekt został jednak odrzucony.

Poprosiliśmy o komentarz byłą prezydentową Danutę Wałęsę.

Żona Lecha Wałęsy przypomniała, że ona nie dostawała z budżetu państwa ani złotówki w latach 1990-95.

- Ja nie dostawałam żadnej pensji* – powiedziała nam Danuta Wałęsa. *– Nie było pieniędzy dla mnie, ani nawet na biuro prezydentowej. Zrobił się hałas i afera, że ja chcę pieniędzy na swoje biuro. Wszyscy mówili, że jest to niepotrzebne. A ja byłam bardzo pracowitą prezydentową w trudnym czasie przemian.

Zobacz też: Podwyżki dla posłów. Paweł Kowal zmienia zdanie. "Po przemyśleniu jeszcze raz"

Jak Danuta Wałęsa ocenia więc pomysł, żeby pani Agata Kornhauser-Duda dostawała pensję około 18 tysięcy złotych miesięcznie?

d1kzila

- Oj, ta pani prezydentowa jest biedna, ma ośmioro dzieci i niepracującego męża, prawda? No to musi tyle dostawać – powiedziała z przekąsem Danuta Wałęsa.

Przypomnijmy, że pierwsza dama Agata Duda w 2015 roku, po wyborze jej męża na prezydenta RP, zrezygnowała z pracy nauczycielki niemieckiego w krakowskiej szkole. Od pięciu lat nie podejmuje pracy zarobkowej - oficjalnie nie posiada również własnej kancelarii.

Pieniędzy w proponowanej kwocie 18 tysięcy złotych miesięcznie może już nie zobaczyć po decyzji Senatu. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki skomentował ją krótko:

- Wydaje mi się, że na tym, co zaszło dziś w Senacie ten projekt kończy swoją historię - powiedział Terlecki.

d1kzila
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kzila