Trwa ładowanie...
targi
23 kwietnia 2010, 13:22

14. Krajowe Targi Książki. Wrzesień wygrał z grudniem

14. Krajowe Targi Książki. Wrzesień wygrał z grudniemŹródło: Inne
d113obt
d113obt

Krajowe Targi Książki znów odbywać się będą we wrześniu, a nie jak w zeszłym roku - w grudniu. 14. edycja tej imprezy rozpocznie się 19 września w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki i potrwa trzy dni.

Rok temu zimowy termin targów miał zwiększyć ich popularność wśród wydawców i zwiedzających. Chodziło o ominięcie jesiennego natłoku imprez wydawniczych (wtedy odbywają się targi książki edukacyjnej, targi we Frankfurcie, w Moskwie, w Krakowie) oraz o zbliżającą się Gwiazdkę (targi odbywały się pod hasłem "Książka pod choinkę").

Niestety, pomysł okazał się niewypałem - w zeszłym roku w Krajowych Targach Książki uczestniczyła najmniejsza liczba wydawców od kilku lat - zaledwie około 90. W najlepszym, w 1999 roku, w imprezie wzięło udział 200 wydawców.

Gościem Honorowym KTK będzie Biblioteka Narodowa, która w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia. Podczas wszystkich dni targowych na przygotowanym z tej okazji stoisku będą prezentowane wydawnictwa Biblioteki Narodowej, w tym również publikacje poświęcone jej historii i działalności.

d113obt

Na szczególną uwagę zasługuje niezwykła publikacja na płycie CD Skarby Biblioteki Narodowej, przedstawiająca 105 unikatowych, najpiękniejszych obiektów ze zbiorów Biblioteki.

W trakcie targów odbędzie się też dzień otwarty w Pałacu Krasińskich, gdzie zgromadzone są najcenniejsze rękopisy w języku polskim, między innymi: Kazania świętokrzyskie (poł. XIV w.), Psałterz floriański (koniec XIV w.), czy bezcenne przykłady piśmiennictwa europejskiego, np. spisany złotem na purpurze Sakramentarz tyniecki (ok.1060-1070).

d113obt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d113obt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj