Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
targi
16-09-2015 10:38

13. Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego 09.10 – 11.10

Oprócz czołowych galerii i antykwariatów na 13.WTS pojawią się też  wyjątkowe wydawnictwa książkowe m.in.:  Kurtiak i  Ley Wydawnictwo Artystyczne. Książki w limitowanych edycjach,  drukowane są na czerpanych i artystycznych papierach, ręcznie oprawiane w skóry i inne szlachetne materiały.

Share
13. Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego 09.10 – 11.10Źródło: Materiały organizatora
d65n6w0

Oprócz czołowych galerii i antykwariatów na 13.WTS pojawią się też wyjątkowe wydawnictwa książkowe m.in.: Kurtiak i Ley Wydawnictwo Artystyczne. Książki w limitowanych edycjach, drukowane są na czerpanych i artystycznych papierach, ręcznie oprawiane w skóry i inne szlachetne materiały.

Znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych, bibliotekach i muzeach na świecie. Zamawiane były m. in. dla Jana Pawła II, Benedykta XVI, królowej Belgijskiej, króla Arabii Saudyjskiej i szejków. Natomiast Dom Wydawniczy Orbis Pictus podczas 13. WTS zaprezentuje niespotykaną w światowej historii wydawniczej edycję faksymilową, jednego z największych arcydzieł marynistyczno-kartograficznych, pochodzącego z XVII wieku atlasu Le Neptune Francois. Oryginalny egzemplarz, który stanowi wzór dla tego wydania, przechowywany jest w Bibliotece Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku. Jest to pierwsza, najcenniejsza edycja pochodząca z 1693 roku. Faksymile Atlasu zostanie wydane w ściśle limitowanym nakładzie 99 egzemplarzy.

Po raz pierwszy na 13. WTS pojawi się Art &Ruinart Atelier, obecne na najbardziej prestiżowych targach sztuki m.in. Art Basel, Miami Art Basel, ARCO (Madryt), London Desinger. Dom Szampański Ruinart (należy do LVMH Louis Vuitton), istnieje od ponad 300 lat, od 1896 roku kiedy wybitny artysta Alfons Mucha zaprojektował plakat współpracuje i uczestniczy w międzynarodowym świecie sztuki.

(img|594534|center)

d65n6w0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d65n6w0
d65n6w0