Trwa ładowanie...

12.Targi Książki Akademickiej Atena

12.Targi Książki Akademickiej AtenaŹródło: Inne
d2ud9ou
d2ud9ou

Trwają 12. Targi Książki Akademickiej Atena.

Targi Atena to największy w Polsce przegląd podręczników dla wyższych uczelni i publikacji naukowych.
– Impreza ta od lat cieszy się prestiżem, podobnie jak przyznawane w jej trakcie nagrody Atena. Są one uznawane w środowisku akademickim za najważniejsze w tym sektorze rynku – podkreślił podczas środowej konferencji prasowej rzecznik targów, Piotr Dobrołęcki.

W konkursie ATENA 2005 na Najlepszą Książkę Akademicką nagrodę główną przyznano za książkę Medycyna rodzinna pod. red. J. Bożydara Latkowskiego i Witolda Lukasa, której edytorem jest Wydawnictwo Lekarskie PZWL. Laureat otrzymał statuetkę autorstwa prof. Krzysztofa Nitscha. Nagrodę ufundowały Wydawnictwa Naukowo-Techniczne wraz z Drukarnią Sowa, która zadeklarowała, że bezpłatnie wydrukuje dla zwycięzcy 100 tys. stron.

Nagrodą dla najlepszej książki akademickiej będzie także jej dodatkowy wydruk.
– Ta nowa nagroda ma znaczenie zwłaszcza w kontekście wielkości nakładu książek akademickich i naukowych, który zmniejszył się w ostatnich latach – zaznaczył Dobrołęcki.

– Obecnie nakład tysiąca egzemplarzy jest nakładem przyzwoitym. W przypadku książek naukowych wydawcy często szukają dodatkowych sponsorów dla takich tytułów, gdyż dotacje budżetowe dla tych książek są zbyt niskie – dodała przewodnicząca komitetu organizacyjnego targów, dr Aniela Topulos.

W tym roku zaprezentują się m.in. cztery wydawnictwa, które pojawią się na targach Atena po raz pierwszy: Śląskie Wydawnictwa Naukowe Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych, Główny Urząd Statystyczny, Wyższa Szkoła Ekologii z Warszawy oraz Wydawnictwa Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka.

d2ud9ou
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ud9ou