Trwa ładowanie...
d2u8udk
07-05-2020 17:00

ZŁOŚĆ W ZWIĄZKU. Proste metody na trudne emocje

książka
Oceń jako pierwszy:
d2u8udk
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jak rozładować napięcie w związku bez ranienia partnera? Czy wyrażanie złości może być dobre dla relacji? Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami?
Złość jest naturalną, ważną i potrzebną emocją. Także w relacji z najbliższą osobą. Pozwala postawić granice, wyrazić uczucia, dać upust rozczarowaniu czy cierpieniu. Ważne jest jednak, by nie wpaść w błędne koło złości, które niszczy więź, przysparza bólu i oddala partnerów od siebie. Emocja ta nie przynosi ulgi, ukojenia ani rozwiązania problemów.

Nie należy unikać ani wypierać złości, ale można nad nią zapanować i zdecydować, co zrobić, gdy narasta i buzuje. Zamiast atakować, krytykować, poniżać czy obrażać partnera warto nauczyć się wyrażania złości w sposób konstruktywny, tak aby nie krzywdzić i nie ranić. Dzięki temu konflikty nie będą przeradzały się w niszczące relację kłótnie, które prowadzą do chłodu, wzajemnej wrogości, utraty zaufania, nieżyczliwości czy problemów we współpracy. Jak uniknąć tego typu trudności?

Każda para musi wypracować własny model rozwiązywania konfliktów. Ta książka zawiera dziesięć wypróbowanych metod pracy nad sobą i nad związkiem. Uczy postępować asertywnie zamiast agresywnie oraz konstruktywnie radzić sobie z konfliktami w związku. Przede wszystkim jednak pomaga stworzyć plan walki ze złością, który pozwala:
• zapobiegać wybuchom złości;
• radzić sobie ze złością, gdy emocje się nasilają;
• kontrolować własne zachowanie, a nie uczucia;
• rozładować napięcie w zdrowy sposób;
• zrozumieć uczucia i punkt widzenia partnera;
• uniknąć czterech zapalników złości: krytycyzmu, potępienia, bronienia się i unikania;
• naprawić szkody, gdy zdarzy się wrócić do starych nawyków;
• odbudować zaufanie i bliskość w związku.

ZŁOŚĆ W ZWIĄZKU. Proste metody na trudne emocje
Numer ISBN

978-83-7489-834-8

Wymiary

119x192

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

184

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u8udk
d2u8udk
d2u8udk
d2u8udk