Trwa ładowanie...
d2a8hws
10-08-2023 12:43

Twoja witalność na co dzień. Jak znaleźć siłę w stresie i szczęście w smutku

książka
Oceń jako pierwszy:
d2a8hws
Twoja witalność na co dzień. Jak znaleźć siłę w stresie i szczęście w smutku
Tytuł oryginalny

Everyday Vitality: Turning Stress into Strength

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jak znaleźć szczęście w smutku, siłę w stresie i budować zdrowe, długie, szczęśliwe życie.

Przeciwieństwem depresji nie jest szczęście, ale witalność. To niezbędna do funkcjonowania siła życiowa, psychiczna i fizyczna gotowość do działania. Podobnie jak odporność, można ją wypracować świadomym działaniem. Jak wykrzesać z siebie tę dobroczynną energię?

Niektórzy specjaliści od wellness przekonują, że patrzenie w lustro jest najlepszym sposobem na kultywowanie witalności. Doktor Samantha Boardman, psychiatra z bogatym klinicznym doświadczeniem, przekonuje jednak, że wycofanie się w głąb siebie może prowadzić na manowce. Lepiej nam się wiedzie, kiedy odwracamy się od lustra i wyglądamy przez okno. A jeszcze lepiej, gdy otwieramy drzwi i wyruszamy w świat.

Prawdziwa rewolucja w naszym życiu zaczyna się, gdy nabieramy dystansu, uświadamiamy sobie, że inni też są ważni i wszyscy jesteśmy dziełem niedokończonym, choć na ogół uważamy inaczej. Zwykłe, proste zmiany w naszych nawykach i relacjach, które łatwo da się wprowadzić do codziennego harmonogramu, pozwolą przejść suchą nogą przez przeciążenia, frustracje czy poważniejszy kryzys i czerpać radość z każdego dnia.

„Jeśli jesteś przygnębiony, wypalony i podupadasz na duchu, znajdziesz tu niejedną praktyczną poradę. Jeśli rozkwitasz, ta książka przypomni ci, jak zachować energię oraz dobre samopoczucie”.
Adam Grant, autor bestsellera „The New York Timesa” Think Again

„Pamiętnik, mądrość płynąca z wieloletniego doświadczenia psychiatry i najnowocześniejsze dowody naukowe. Błyskotliwy, ciepły i co najważniejsze praktyczny przewodnik po dobrze przeżytym życiu”.
Angela Duckworth, autorka bestsellera „The New York Timesa” The Power of Passion and Perseverance

Twoja witalność na co dzień. Jak znaleźć siłę w stresie i szczęście w smutku
Numer ISBN

978-83-08-08068-9

Wymiary

143x205

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

336

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a8hws
d2a8hws
d2a8hws
d2a8hws