Trwa ładowanie...
duvh5qk

Biuro Literackie Wydawnictwo

Biuro Literackie popularyzuje współczesną poezję, animuje wydarzenia literackie, realizuje projekty edukacyjne, rozwija działalność w internecie. Właścicielem i dyrektorem wydawnictwa jest Artur Burszta.

Początki działalności sięgają 1996 roku, kiedy to w Legnicy odbyła się pierwsza edycja festiwalu oraz zainicjowane zostały spotkania autorskie z cyklu "Barbarzyńcy i nie".

W 2003 roku Biuro Literackie przeniosło swoją działalność do Wrocławia. Redakcja wydawnictwa mieści się przy ulicy Tęczowej. Przy Placu Teatralnym (budynek Mediateki) działa natomiast Port Literacki z księgarnią oraz miejscem imprez. W 2010 roku zacznie funkcjonować nowa siedziba z lokalizacją na wrocławskim rynku.

Biuro współpracuje z kilkunastoma autorami. Obok uznanych poetów (Bonowicz, Dehnel, Miłobędzka, Różewicz, Siwczyk, Sommer, Sosnowski, Szychowiak, Świetlicki, Podgórnik, Tkaczyszyn-Dycki, Różewicz, Zadura) wielokrotnie wyróżnianych i nagradzanych, publikuje także książki debiutantów (w tym roku Elsner i Wojciechowski) i zagranicznych twórców (Andruchowycz, Enright, Heaney, Kunze, Mathews). Zajmuje się także twórczością nieżyjących autorów (Karpowicz, Wojaczek)

duvh5qk
Biuro Literackie Wydawnictwo
Rok powstania

1996

Adres

Tęczowa 50A/9

Kod i miasto

Wrocław

Numer telefonu

(+48 71) 346 08 23

Numer faksu

(+48 71) 346 08 23

Adres WWW strony internetowej

http://biuroliterackie.pl/

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duvh5qk
duvh5qk
duvh5qk