Trwa ładowanie...
dj39y01
03-10-2023 13:20

Italia. Opowieści o zachwycie

książka
Oceń jako pierwszy:
dj39y01
Italia. Opowieści o zachwycie
Tytuł oryginalny

That Time of Day

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Autorka bestsellera Włoszki. Czego mogą nas nauczyć? zabiera nas w zmysłową podróż do krainy marzeń – Italii, szukając źródeł naszego nieskończonego zachwytu nad włoską kulturą, przyrodą, kuchnią oraz sztuką bycia człowiekiem szczęśliwym i spełnionym.
Kobieta, która przetrwała pandemię, na górskim szlaku w Cinque Terre wspomina chorego na AIDS przyjaciela i walkę, jaką stoczył z chorobą trzydzieści lat temu. W ramach ostatniego pożegnania ze zmarłą matką córka wraca do jej ukochanej Florencji, by niespodziewanie odkryć tam siebie na nowo. W Wenecji inna matka i jej córka ulegają urokowi tajemniczej kobiety, która widzi przyszłość. Trzy córki zawożą matkę do rodzinnej winnicy w Abruzzo, konfrontując się z przeszłością i podejmując próbę ocalenia czegoś – jeśli to w ogóle możliwe – z czasów, gdy kobiety musiały posłusznie podążać za mężczyznami.
Bohaterki tych opowieści mierzą się z własnym losem. Muszą zdać rachunek. Dawne wybory już nie obowiązują. Nie sposób kontynuować tego, co było. Co teraz? Odpowiedź znajdziemy w sztuce, w krajobrazie i relacjach. To one popychają nas do poszukiwania miłości, celu w życiu, prawdy o sobie – kim jesteśmy i gdzie jest nasze miejsce.

„To chwytająca za serce opowieść o bogactwie ludzkiej natury. Na każdej karcie odkrywamy prawdę o tym, że piękno zawsze ratuje nam życie, szczególnie gdy jesteśmy na granicy rozpaczy”.
— Angela Vitaliano, dziennikarka i aktywistka

„…. A wszystko to w cudownym kontekście włoskiej historii i teraźniejszości, za którą stoją niewiarygodna moc i serce włoskich kobiet.”
— Phyllis Melhado, autorka powieści Spa at Lavender Lane

Italia. Opowieści o zachwycie
Numer ISBN

978-83-08-08309-3

Wymiary

130x205

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

152

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj39y01
dj39y01
dj39y01
dj39y01