Trwa ładowanie...
d48db0f

Co, jeśli...?. Dlaczego strach i niepokój rządzą naszym życiem

książka
Oceń jako pierwszy:
d48db0f
Co, jeśli...?. Dlaczego strach i niepokój rządzą naszym życiem
Tytuł oryginalny

Tänk om

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Pytanie „Co, jeśli” kieruje naszym życiem i motywuje ludzi do działania. Co, jeśli zabrało nas na Księżyc i do świata cząstek elementarnych. Co, jeśli doprowadziło nas również do ludobójstwa i katastrofy gospodarczej.

Roland Paulsen, profesor socjologii odpowiada na wiele trudnych pytań, które zadają sobie niemal wszyscy na świecie:

Co, jeśli zrobimy za mało, by opanować COVID-19? Co, jeżeli zrobimy za dużo? Co, jeśli świat pogrąży się w kryzysie gospodarczym? Co, jeżeli nie wiem, że mam wirusa i przypadkiem przekażę chorobę moim najbliższym?

Do tych pytań dochodzą kolejne, które zadajemy sobie każdego dnia:

Co, jeśli zostawiłam włączone żelazko i mój dom spłonie? Co, jeśli wybrałam niewłaściwego partnera? Co, jeśli stracę pracę?

Zadając pytanie, „co, jeśli”, nasz mózg kalkuluje ryzyko, wyobrażając sobie rzeczy, które mogą się przydarzyć, ale według autora nie jesteśmy obecnie przystosowani do życia w takiej niepewności. W ciągu ostatniej dekady liczba ludzi z depresją wzrosła na całym świecie o 20 procent, a depresja jest niechlubnym numerem jeden na liście przyczyn słabego zdrowia ludzkości.

Nie zawsze tak było. Co się zmieniło? Teoretycznie sytuacja finansowa globalnie cały czas się poprawia, podobnie jak warunki życia. Jednak poziom lęku stale wzrasta i ludzie nieustannie zadają sobie pytania: „co, jeśli”.

Książka Rolanda Paulsena jest porywająca – to nie tylko spojrzenie na kulturową i historyczną ewolucję lęku, ale także wezwanie do działania, by walczyć ze społeczną epidemią.

Roland Paulsen

(ur. 1981) jest szwedzkim profesorem socjologii. Wykłada na Uniwersytecie w Lund. Jest autorem kilku książek. Napisał m.in. Empty Labor (Pusta praca), gdzie wyjaśnia dlaczego jedni pracują mniej, po podczas gdy inni cierpią z powodu stresu i nadmiaru pracy. Regularnie pisuje artykuły do szwedzkiej prasy.

Co, jeśli...?. Dlaczego strach i niepokój rządzą naszym życiem
Numer ISBN

978-83-8132-147-1

Wymiary

145x210

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

320

Język

polski

d48db0f

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48db0f
d48db0f
d48db0f
d48db0f