Trwa ładowanie...
d4b5hje
24-08-2023 10:20

Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie

książka
Oceń jako pierwszy:
d4b5hje
Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Trudno odnaleźć twór bardziej złożony od ludzkiego mózgu. I paradoksalnie –twór najmniej poznany. Jesteśmy całkowicie zależni od tej nieco ponadkilogramowej galaretki w naszej głowie. Nastroje, pragnienia, emocje, świadomość, zdolności intelektualne – za to wszystko odpowiada mózg i jego określone struktury, wraz z powstającym w układzie nerwowym szeregiem neuroprzekaźników i zmianami zachodzącymi w biochemicznej zupie.
To, co oddziałuje na nasz mózg, z czym codziennie się on styka – kształtuje to, jacy jesteśmy. To od nas, od tego, czym – dosłownie i w przenośni – karmimy go codziennie, w ogromnej mierze zależy to, jak funkcjonuje.
Modyfikacja naszej diety, zachowania oraz rutyny – i w związku z tym pracy mózgu – ma podstawowe znaczenie dla profilaktyki wielu chorób oraz dla lepszego codziennego funkcjonowania. Możemy zrobić o wiele więcej dla poprawienia sprawności mózgu niż jakiegokolwiek innego narządu naszego ciała.
Dzisiaj mamy już pewność, że m.in. to:

co i jak jemy
w jakiej kondycji są nasze jelita
ile czasu dziennie jesteśmy w ruchu
jak dużą wagę przywiązujemy do jakościowego odpoczynku i snu
w znacznym stopniu definiuje zdrowie i pełnię funkcjonowania naszego mózgu!

Dr Asia Podgórska przybliża czytelnikowi zależność między stylem życia a kondycją komórek nerwowych. Jeśli chcesz poznać bliżej swój mózg, zrozumieć, jak neurony komunikują się ze sobą, czym jest neuroplastyczność i skąd bierze się serotonina, ta książka jest właśnie dla Ciebie!

Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie
Numer ISBN

978-83-8319-018-1

Wymiary

160x215

Oprawa

twarda

Liczba stron

416

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b5hje
d4b5hje
d4b5hje
d4b5hje