Trwa ładowanie...
dp30wy9
dp30wy9

Slow Life z widokiem na Śnieżkę, czyli Polna Zdrój

książka
dp30wy9
Oceń jako pierwszy:
Slow Life z widokiem na Śnieżkę, czyli Polna Zdrój
Materiały prasowe

Magdalena i Mateusz Trojanowscy przyjechali do Wlenia i odmienili życie swoje i małego przedwojennego uzdrowiska na Dolnym Śląsku. Otworzyli pensjonat Polna Zdrój, który cieszy się ogromnym powodzeniem.

Można tu odpocząć i nabrać sił. Magda gotuje, opowiada, radzi, pociesza i gdy trzeba – przytula. Tu potrawy mają swoją historię, a każdy jej składnik pochodzi albo z upraw gospodarzy, albo od pana Ziółko z pobliskiej wsi. Wszystko odbywa się zgodnie z porami roku.

Zamieszczone w Polnej Zdrój przepisy czerpią z bliskości z naturą i z kalendarza świąt wszelakich. Ale nie tylko. „Przy okazji tej książki powraca nadzieja”, mówi Magda, „że przestanę wreszcie odbierać telefony z pytaniem: co mam ugotować dla dziewczyny na kolację, żeby została na śniadanie? Albo dla teściowej, żeby jej kapcie spadły?”.

Jest więc menu na pożegnanie lata, na światowy dzień wegetarianizmu, imieniny, dzień kobiet i dzień dziadka, komunię, osiemnastkę, zaręczyny i wieczór kawalerski. A także mnóstwo porad. O gotowaniu, pielęgnacji ogrodu, hodowaniu ziół, kiszeniu i fermentacji, smażeniu, pieczeniu i wekowaniu, a wszystko napisane tak, że nie sposób się oderwać. Także o codziennym trudzie i znoju, chwilach radości i załamania, a zwłaszcza o tym, że marzenia się spełniają.

dp30wy9
Slow Life z widokiem na Śnieżkę, czyli Polna Zdrój
Numer ISBN

978-83-65780-73-7

Wymiary

205x260

Oprawa

twarda

Liczba stron

424

Język

polski

Podziel się opinią

Share
dp30wy9
dp30wy9
dp30wy9
dp30wy9
dp30wy9