Trwa ładowanie...
d1scm3t
08-02-2022 14:00

Odpal myślenie!. Jak osiągnąć osobisty i zawodowy sukces. 9 prostych nawyków i strategii

książka
Oceń jako pierwszy:
d1scm3t
Odpal myślenie!. Jak osiągnąć osobisty i zawodowy sukces. 9 prostych nawyków i strategii
Tytuł oryginalny

Think Like a Rocket Scientist: Simple Strategies You Can Use to Make Giant Leaps in Work and Life

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Były współpracownik NASA i twórca rakiet kosmicznych ujawnia strategie, które pozwolą ci spojrzeć na świat z zupełnie nowej perspektywy.

Nauka o rakietach dowodzi, że ludzkie myślenie nie zna granic – pozwala wyobrazić sobie niewyobrażalne i rozwiązać to, co wydaje się być nierozwiązywalne. Na szczęście nie trzeba być naukowcem, żeby w swoim życiu stosować sposoby i nawyki wykorzystywane przez uczonych.

Przyzwyczailiśmy się do myślenia, że świat pędzi naprzód i musimy zrobić wszystko, by dotrzymać mu kroku. A co, jeśli nie musimy w każdej chwili działać na najwyższych obrotach? Jeśli najlepsze pomysły przychodzą wtedy, gdy pozwolimy sobie na nudę, zamiast nieustannie zwiększać swoją efektywność? Jedną za strategii, które wskazuje Varol, jest pozwolenie mózgowi odłączyć się od świata zewnętrznego, by dostroić do wewnętrznego. Gdy umysł zaczyna błądzić i oddawać się marzeniom, rozpoczyna się proces twórczy.

Nuda to tylko jeden ze sposobów, by zmienić pozornie niemożliwe w możliwe. W swojej przystępnej i praktycznej książce Varol ujawnia dziewięć prostych strategii z dziedziny astrofizyki i inżynierii rakietowej, których możesz użyć, aby dokonać zmian we własnym życiu. Niezależnie od tego, czy chodzi o zdobycie wymarzonej pracy, zyskanie nowych umiejętności czy stworzenie innowacyjnego produktu.

Dziś myślenie jak inżynier rakietowy coraz częściej staje się koniecznością. Dysponując znajomością wielu schematów, łatwiej jest znaleźć nieschematyczne rozwiązania. Wszyscy napotykamy złożone i nieznane problemy. Ci, którzy potrafią się z nimi uporać – bez jasnych wytycznych i pod presją czasu – mają przewagę.

Odpal myślenie!. Jak osiągnąć osobisty i zawodowy sukces. 9 prostych nawyków i strategii
Numer ISBN

978-83-08-07514-2

Wymiary

143x205

Oprawa

zintegrowana

Liczba stron

320

Język

polski

d1scm3t

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1scm3t
d1scm3t
d1scm3t
d1scm3t