Trwa ładowanie...
d3py0cg
22-10-2021 13:01

Gdy rodzice pytają o…. Pomocne odpowiedzi specjalistów na pytania dotyczące dzieci w wieku przedszkoln

książka
Oceń jako pierwszy:
d3py0cg
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jeśli jesteś nauczycielem dzieci w wieku przedszkolnym, a rodzice stawiają Ci różne pytania dotyczące rozwoju ich pociech i edukacji przedszkolnej, to koniecznie przeczytaj tę książkę.

Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku przedszkolnym, którego nurtują różnorodne pytanie wynikające z troski o nie i o jego rozwój, to także sięgnij po tę publikację.


Przedszkole jest przygodą, którą wypełniają rozmaite emocje. Jest radość, zabawa, śmiech, ale także czasem strach, smutek, złość, poczucie zawstydzenia, wyobcowania. Adaptacja, rozstania, relacje z innymi dziećmi, nieznane wcześniej sytuacje, skoki rozwojowe… Nic dziwnego, że rodzice zadają różne pytania związane z rozwojem dziecka oraz jego funkcjonowaniem w placówce. Publikacja ta powstała po to, by przybliżyć zagadnienia istotne zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli przedszkolnych.

Pierwsza cześć książki stanowi zbiór rozmów z praktykami, którzy na co dzień pracują z dziećmi. To nauczyciele przedszkolni, pedagodzy, psychologowie, edukatorzy, instruktorzy, doradcy. Znalazły się w niej odpowiedzi na pytania stawiane wokół następujących zagadnień:

kompetencje przydatne w życiu;

emocje, uczucia, psychika;

w grupie, wśród dzieci;

dylematy i wyzwania rodzica;

zmiany, trudne sytuacje;

rozwój przedszkolaka;

gotowość przedszkolna i szkolna;

komunikacja nauczyciel – rodzice;

ruch w życiu przedszkolaka;

dieta dziecka w wieku przedszkolnym.

Wiele poruszanych zagadnień oscyluje wokół dziecięcych emocji, uczuć, zachowań i relacji. Rozwój emocjonalny i społeczny jest z pewnością tym, o co warto szczególnie zadbać.

W gronie zaproszonych do rozmowy przez Katarzynę Klimek-Michno znalazły się:

Agnieszka Czeglik – nauczyciel dyplomowany z 27-letnim stażem pracy; przez 15 lat pracowała na stanowisku dyrektora przedszkola daltońskiego.

Gabriela Fejkiel – mama dwójki dzieci; magister pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej; absolwentka studiów doktoranckich z pedagogiki; doświadczony nauczyciel, dyrektor i szkoleniowiec.

Aneta Konefał – nauczycielka wychowania przedszkolnego, pedagog, logopeda, terapeuta pedagogiczny, dyrektor, a także „Misiowa Mama” czyli autorka międzynarodowego projektu czytelniczego.

Ewa Kucia – z wykształcenia nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel Montessori oraz terapeuta integracji sensorycznej; prowadzi prywatne przedszkole.

Agnieszka Lasota – nauczycielka wychowania przedszkolnego; instruktor Hatha Jogi, Aerial Yogi i Jogi dla dzieci; edukator w Akademii Edukacji Bliżej Przedszkola; organizatorka autorskich kursów i szkoleń z jogą dla dzieci; prowadzi zajęcia ruchowe dla dzieci.

Emilia Lorenc – diagnosta laboratoryjny, doradca dietetyczny; organizuje i prowadzi spotkania z myślą o dzieciach, młodzieży, rodzicach, upowszechniając zdrowie oraz życie w zgodzie z przyrodą.

Irena Mydlarz – psycholog; pracuje z rodzinami, prowadzi warsztaty psychoedukacyjne, konsultacje dla rodziców, terapię dzieci i młodzieży.

Iwona Piątkowska – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i wydziału psychologii SWPS; certyfikowany terapeuta EMDR: metody terapeutycznej, która jest formą psychoterapii wpływającą na obniżenie się poziomu lęku.

Karolina Piękoś – psycholog, mama trójki dzieci; pracuje w nurcie rodzicielstwa bliskości i komunikacji bez przemocy.

Jolanta Siuda-Lendzion – pedagog, manager, manager oświaty, oligofrenopedagog, nauczyciel wychowania przedszkolnego, były dyrektor przedszkola, edukator, doradca rodzinny; prowadzi swoją firmę Akademię Twórczego Rozwoju; współpracuje z czasopismem Bliżej Przedszkola oraz z Akademią Edukacji.

Ewa Tisończyk – pedagog, animator, dyrektor programowy jednego z niepublicznych przedszkoli;

Kornelia Zakrzewska-Wirkus – psycholog, psychoterapeutka, doktor nauk humanistycznych; pracuje w podejściu integracyjnym; współpracuje z Centrum Zdrowia i Psychoterapii w Warszawie, prowadzi też własną praktykę.

Drugą część książki wypełniły opowiadania dla dzieci dotyczące wartości i cech takich jak przyjaźń, poczucie własnej wartości, kreatywność, odwaga i wiara w siebie. Znalazły się tu także propozycje ćwiczeń i zabaw językowych, literackich, plastycznych – związanych z tematami uczuć i emocji. A na przedszkolaków, które wkrótce rozpoczną przygodę ze szkołą, czeka zestaw zabaw i zadań przybliżający rzeczywistość szkolną, a jednocześnie pozwalający rozwijać kreatywność i dawać upust wyobraźni.

Gdy rodzice pytają o…. Pomocne odpowiedzi specjalistów na pytania dotyczące dzieci w wieku przedszkoln
Numer ISBN

978-83-65915-49-8

Wymiary

175x245

Oprawa

twarda z obwolutą

Liczba stron

128

Język

polski

d3py0cg

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3py0cg
d3py0cg
d3py0cg
d3py0cg