Trwa ładowanie...
d4m459f
31 stycznia 2020, 02:11

Czy krajom na średnim poziomie rozwoju zagraża sekularna stagnacja?

książka
Oceń jako pierwszy:
d4m459f
Czy krajom na średnim poziomie rozwoju zagraża sekularna stagnacja?
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Praca […] podejmuje ważny i aktualny problem zagrożenia sekularną stagnacją krajów na średnim poziomie rozwoju. […] Badania nad tym zagadnieniem dotyczyły głównie krajów wysokorozwiniętych, a Autorzy starają się pokazać to zjawisko w kontekście krajów na średnim poziomie rozwoju. Taka perspektywa stanowi istotne novum tego opracowania naukowego. […] Autorzy dokonali krytycznego doboru bogatych źródeł literaturowych, dotyczących badań nad sekularną stagnacją. Wielką wartością tej pracy jest właśnie kompleksowy przegląd najnowszej światowej literatury przedmiotu, prezentowany we wszystkich rozdziałach. […] Na podkreślenie zasługuje także wykonana praca analityczna Autorów, ciekawa interpretacja zjawisk makroekonomicznych na podstawie właściwie dobranego materiału statystycznego z różnych baz danych, publikowanych m.in. przez Bank Światowy, ONZ i OECD. W związku z tym praca ma dużą wartość dla naukowców, osób zainteresowanych krajami rozwijającymi się, ale także studentów."

Z recenzji wydawniczej - prof. UEP dr hab. Katarzyny Szarzec

"Hipoteza sekularnej inflacji, niezależnie od jej dalszych losów, odegrała w ostatnich latach bardzo ważną rolę w porządkowaniu struktury teoretycznego i empirycznego dyskursu w ekonomii. Zmusiła przede wszystkim badaczy do spojrzenia na wahania koniunkturalne i proces długookresowego wzrostu w szerszym kontekście przyszłości kapitalizmu nie tylko jako ustroju gospodarczego, lecz także społecznego i politycznego. Tym samym przyczyniła się też do ponownego silniejszego powiązania problematyki wzrostu z kwestią dystrybucji dochodów i bogactwa. To z kolei nie byłoby możliwe bez większego otwarcia się ekonomii głównego nurtu na badania prowadzone przez nurty heterodoksyjne. W efekcie udało się w sposób peł-niejszy wyjaśnić przyczyny i przebieg ostatniego kryzysu światowego, co stwarza nadzieję na znalezienie rozwiązań instytucjonalnych lepiej chroniących kraje na różnym poziomie rozwoju przed skutkami przyszłych kryzysów gospodarczych i finansowych."

Z Zakończenia - prof. UEK dr. hab. Marka A. Dąbrowskiego i prof. dr. hab. Andrzeja Wojtyny

Czy krajom na średnim poziomie rozwoju zagraża sekularna stagnacja?
Numer ISBN

978-83-01-20650-5

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

208

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m459f
d4m459f
d4m459f
d4m459f
d4m459f

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj