Trwa ładowanie...
d1elymr

PWN Wydawnictwo Naukowe

Wydawnictwo Naukowe PWN SA, jest jednym z najpopularniejszych i zarazem najstarszych wydawnictw w Polsce. Oficyna obchodziła w 2006 roku jubileusz 55-lecia.

WN PWN jest najbardziej znanym i największym wydawcą na rynku w kategorii publikacji naukowych. Obecnie nakładem wydawnictwa ukazuje się około 500 książek rocznie. Wiodącymi publikacjami są encyklopedie uniwersalne, słowniki języka polskiego i podręczniki akademickie.

Wśród publikacji wydawnictwa szczególne miejsce zajmuje Wielka encyklopedia PWN – największe przedsięwzięcie wydawnicze w Polsce początku XXI wieku.

PWN od lat publikuje normatywne i opiniotwórcze słowniki języka polskiego. Obecnie wydawnictwo ma największy w Polsce wybór nowoczesnych i aktualnych słowników, które opracowywane są na podstawie Korpusu języka polskiego PWN, elektronicznego zbioru tekstów polskich, który liczy 100 milionów słów w starannie zróżnicowanych tekstach. Ostatnim większym przedsięwzięciem PWN jest opublikowany w 2003 roku Uniwersalny słownik języka polskiego, największy spośród ukończonych słowników ogólnych współczesnej polszczyzny.

WN PWN jest też wydawcą słowników dwujęzycznych, niezbędnych do nauki języków obcych na wszystkich poziomach.

W 2002 roku ukazał się pierwszy z serii słowników opracowanych we współpracy z angielskim wydawnictwem Oxford University Press. Serię rozpoczął Wielki słownik angielsko-polski PWN-Oxford i (wydana dwa lata później jego druga część) Wielki słownik polsko-angielski PWN-Oxford, najbardziej aktualne opracowanie zawierające najnowsze słownictwo, w tym potoczne i należące do języka mówionego.

W 2004 roku wydawnictwo opublikowało dwutomowy Wielki słownik rosyjsko-polski polsko-rosyjski PWN, opracowany od podstaw przez profesjonalny zespół autorów pod redakcją prof. Jana Wawrzyńczyka. To nowoczesny słownik ogólny, najobszerniejszy pod względem liczby haseł, zawierający największy wybór współczesnego słownictwa.

Wydawnictwo publikuje również książki naukowe i podręczniki akademickie ze wszystkich niemal dziedzin wiedzy. W maju 2005 roku, poprzez zakup Wydawnictwa MIKOM, PWN poszerzyło ofertę wydawniczą o publikacje z dziedziny informatyki.

d1elymr
PWN Wydawnictwo Naukowe
Rok powstania

1951

Adres

ul. Miodowa 10

Kod i miasto

Warszawa

Numer telefonu

(+48 22) 695 43 21

Numer faksu

(+48 22) 69 542 88

Adres WWW strony internetowej

http://www.pwn.pl/

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

Wydawnictwo

d1elymr
d1elymr
d1elymr
d1elymr
d1elymr
d1elymr