Trwa ładowanie...
d2lim73
11-09-2023 10:20

Poradnictwo od nowa. Emergencja i relacja rezonansu społecznego w dyskursie poradoznawczym

książka
Oceń jako pierwszy:
d2lim73
Poradnictwo od nowa. Emergencja i relacja rezonansu społecznego w dyskursie poradoznawczym
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jakie zachowania, przeżycia, doświadczenia wskazują na sposoby radzenia sobie ludzi z problemami, zwłaszcza dotyczącymi ich tożsamości i bycia w świecie?
Jakie miejsce wśród tych sposobów radzenia sobie zajmuje korzystanie z poradnictwa?
Jakie fakty, procesy i zdarzenia składają się na poradnictwo?
Jakie ogólniejsze prawa odnoszą się do owego radzenia sobie, radzenia się i wspomagania innych?
Praktyka poradnicza ze względu na swą codzienność, niejako swojskość, wydaje się czymś oczywistym. Natomiast z uwagi na nieuchwytny zmysłami charakter realizowanych poprzez nią zróżnicowanych celów zdecydowanie wyodrębnia się z innych społecznych praktyk lub sposobów bycia ludzi. Tym samym staje się obiektem godnym naukowego namysłu, „podmiotem”, zachęcającym do zbudowania odrębnej nauki o niej − poradoznawstwa. Dzięki podejmowaniu refleksji i prowadzeniu badań naukowych, których przedmiotem jest „trojakie radzenie” (radzenie sobie, radzenie się, radzenie innym), można odkryć jego głębszy sens oraz znaczenie, specyfikę zachodzących w nim procesów i społecznych działań, lokujących się na różnych poziomach życia jednostek i społeczeństw.
Książka Prof. A. Kargulowej, zatytułowana O teorii i praktyce poradnictwa stanowiła pierwszy polski podręcznik dla wszystkich zainteresowanych (praktycznie i badawczo) tym rodzajem działalności. Książka Poradnictwo od nowa stanowić będzie opracowanie, dzięki któremu możliwe będzie zrozumienie zmian, jakie w tym rodzaju praktyki następują oraz rezonansu, jaki zachodzi pomiędzy poradnictwem a kontekstem, w którym ono funkcjonuje. Doczekaliśmy się książki, która tę poradniczą „galaktykę” próbuje ująć w „karby” właściwe współczesności.
Z recenzji prof. dr hab. Romana Lepperta

Poradnictwo od nowa. Emergencja i relacja rezonansu społecznego w dyskursie poradoznawczym
Numer ISBN

978-83-01-23189-7

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

352

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lim73
d2lim73
d2lim73
d2lim73