Trwa ładowanie...
dbyulev
17-08-2020 11:00

Współczesne metody zapewniania jakości oprogramowania. Od klasyki do zwinności

książka
Oceń jako pierwszy:
dbyulev
Współczesne metody zapewniania jakości oprogramowania. Od klasyki do zwinności
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

O tym, że oprogramowanie ma wpływ na życie współczesnego człowieka, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dlatego tak ważna jest jego dobra jakość. Książka Współczesne metody zapewniania jakości oprogramowania. Od klasyki do zwinności pokazuje, jak zapewnić jakość oprogramowania w całym procesie jego wytwarzania. Publikacją powinni zainteresować się przede wszystkim ci, którzy chcą dowiedzieć się, jakimi metodami można zapewnić jakość oprogramowania.

Autor – dr inż. Jarosław Kuchta – przedstawia w publikacji swoją wiedzę zebraną w trakcie ponad 30-letniego doświadczenia zawodowego na temat:

jakości oprogramowania,

metod jej pomiaru,

sposobów zapewnienia,

systemów zarządzania jakością,

rozwiązań projektowych wpływających na jakość,

odpowiedniego stosowania narzędzi programowania,

testowania i utrzymania oprogramowania.

Czytelnik znajdzie w publikacji przykłady wpływu kiepskiej jakości oprogramowania na życie przeciętnego człowieka. Pozna także najpopularniejsze normy jakości procesu wytwarzania oprogramowania m.in. ISO, PMBOK, PRINCE2 czy Six Sigma, a także metody zwinnego wytwarzania oprogramowania, np. Agile, Scrum czy programowanie ekstremalne (XP).

Współczesne metody zapewniania jakości oprogramowania. Od klasyki do zwinności
Numer ISBN

978-83-01-21293-3

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

600

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbyulev
dbyulev
dbyulev
dbyulev
dbyulev

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj