Trwa ładowanie...
d2b85xf
04-02-2020 20:16

Jak myślą inteligentne maszyny

książka
Oceń jako pierwszy:
d2b85xf
Jak myślą inteligentne maszyny
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Książka przedstawia wciągający i przystępny przegląd przełomowych odkryć w obszarze sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, które uczyniły dzisiejsze maszyny tak inteligentnymi.

Autor Sean Gerrish opisuje:

architekturę oprogramowania, która pozwala samochodom autonomicznym pozostać na drodze i poruszać się po zatłoczonym środowisku miejskim;

konkurs Netflix’a z nagrodą w wysokości miliona dolarów na lepszy silnik rekomendacji;

w jaki sposób programiści wyszkolili komputery, aby wykonywały określone zachowania, oferując im smakołyki, tak jakby trenowali psa;

słynne zwycięstwo Watsona w Jeopardy! i przygląda się temu, jak komputery grają w gry na przykładzie AlphaGo i Deep Blue, które pokonały ówczesnych mistrzów świata w grach strategicznych go i szachach.

Komputery nie opanowały jeszcze jednak wszystkiego. Autor przedstawia trudności w tworzeniu inteligentnych agentów, którzy mogą z powodzeniem grać w gry strategiczne takie jak StarCraft. Entuzjaści nauki i technologii uznają tę książkę za niezbędny przewodnik po przyszłości, w której maszyny mogą przechytrzyć ludzi.

Sean Gerrish jest menedżerem w zespole ds. inżynierii oprogramowania w Google. W swojej obecnej firmie pracował na różnych stanowiskach w zakresie uczenia maszynowego i inżynierii danych. Wcześniej zajmował się tym również w Teza Technologies. Uzyskał tytuł doktora w dziedzinie uczenia maszynowego na Uniwersytecie Princeton.

„W tym przejrzystym i przystępnym przewodniku Gerrish demonstruje swoją niezwykłą zdolność do wyjaśniania działania najbardziej imponujących, złożonych aplikacji AI... zarówno dla specjalistów, jak i niespecjalistów”.

- Business Digest

„Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działają samochody autonomiczne, w jaki sposób Netflix stworzył swój system rekomendacji i jak Watson autorstwa IBM pokonał mistrzów w Jeopardy!, ta książka jest dla Ciebie.”

- Robotics Business Review

„Świeże i współczesne spojrzenie na sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i głębokie uczenie”.

- Inside Big Data

Jak myślą inteligentne maszyny
Numer ISBN

978-83-01-21040-3

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

330

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b85xf
d2b85xf
d2b85xf
d2b85xf