Trwa ładowanie...
d1i5iqe
07-02-2022 12:00

Cyberbroń i wyścig zbrojeń. Mówią mi, że tak kończy się świat

książka
Oceń jako pierwszy:
d1i5iqe
Cyberbroń i wyścig zbrojeń. Mówią mi, że tak kończy się świat
Tytuł oryginalny

This Is How They Tell Me the World Ends: The Cyberweapon Arms Race

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

To najlepsza książka biznesowa roku 2021 według Financial Times & McKinsey. To thriller i zarazem przewodnik po zakamarkach cyberprzestrzeni. Prezentuje bogatą galerię szpiegów, hakerów, handlarzy bronią, naukowców, polityków i ludzi biznesu. Pokazuje kulisy działania NSA, GRU czy Mosadu. Wiele miejsca zajmuje w książce cyberbezpieczeństwo w odniesieniu do biznesu i ogromnych strat ponoszonych przez firmy, zwłaszcza banki, na skutek cyberataków.

Zagrożenia, które jeszcze dziesięć lat temu wydawały się jedynie hipotetyczne, teraz stały się jak najbardziej realne. Obecnie terrorysta z łatwością może zakłócić działanie oprogramowania wykorzystywanego w Boeingach. To o wiele prostsze niż porwanie samolotu i zderzenie go z drapaczem chmur. Rosja udowodniła, że jest w stanie wyłączyć prąd w środku zimy. Przekonaliśmy się, że Korea Północna potrafi na odległość siać chaos w amerykańskich szpitalach. Cyberprzestępcy wykorzystali fakt, że pandemia zatrzymała miliony ludzi w domu przy komputerach, by włamać się do niezliczonej liczby amerykańskich firm z listy Fortune 500. Ataki wydają się nie mieć końca.

Reporterka „New York Timesa”, Nicole Perlroth, opierając się na wieloletnich relacjach i setkach wywiadów, pozwala zajrzeć przez dziurkę od klucza do tajemnego, wręcz niewidzialnego świata przemysłu cyberbroni, dzięki czemu każdy z nas, żyjący w centrum cyfrowego tsunami, będzie miał szanse zabrać głos, zanim będzie za późno. Jej książka jest owocem siedmiu lat dziennikarskiego śledztwa i stanowi poważny sygnał ostrzegawczy, że nasze być albo nie być może zależeć od zbudowania potężnych mechanizmów obronnych w cyberprzestrzeni. A teraz, kiedy pandemia przeniosła nasze życie jeszcze głębiej w świat internetu, staliśmy się jeszcze bardziej narażeni na ataki. Wystarczy, że zostanie przeciw nam wymierzone jedno z najbardziej pożądanych narzędzi w arsenale każdego szpiega – błąd w oprogramowaniu – zero-day. Może on po cichu szpiegować naszego iPhone’a, zakłócić pracę systemu kontroli bezpieczeństwa w zakładzie chemicznym, zmienić wyniki wyborów czy sparaliżować system energetyczny. Bo bez względu na to, jak mocny jest sejf, zawsze znajdzie się ktoś, kto potrafi się do niego włamać.


„Reportaż najwyższej próby… Pasjonująca podróż od pierwszej do ostatniej strony, a zarazem pilne wezwanie do działania, zanim nasz podłączony do sieci świat wymknie się spod kontroli. Zajmuję się cyberbezpieczeństwem od dekady, a mimo to, akapit po akapicie, nie dawało mi spokoju jedno pytanie: W jaki sposób udało jej się na to wpaść? Zastanawiałem się, jak można być aż tak dobrym”.

GARRETT M. GRAFF, „Wired”, autor bestsellerowej książki New York Timesa "Jedyny samolot na niebie"

„Porywająca opowieść o tym, jak twórcy groźnej broni cyfrowej stali się jej celem. Perlroth podejmuje złożony temat, dotychczas ukryty za techniczną nomenklaturą, i wyraźnie pokazuje, jak bardzo dotyczy on każdego z nas”.

KARA SWISHER, gospodyni serwisu podcastowego „New York Timesa” o nazwie Sway

„Misterna, szczegółowa, oparta na głębokich źródłach i raportach historia początków i rozwoju rynku [cyberbroni] oraz rozpętanego przezeń globalnego wyścigu cyberzbrojeń. To nie sucha, wyłącznie oparta na faktach kronika zdarzeń. Perlroth oferuje czytelnikowi prozę rodem ze szpiegowskiego thrillera, od samego początku próbując wyrwać nas ze strefy komfortu i samozadowolenia”.

JONATHAN TEPPERMAN, recenzja dla „New York Timesa”


NICOLE PERLROTH – wielokrotnie nagradzana dziennikarka zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym. Publikuje na łamach „New York Timesa”. Z jej materiałów korzystali również twórcy filmów i programów telewizyjnych. Stale wykłada w Stanford Graduate School of Business. Jest absolwentką Princeton University i Stanford University. Mieszka z rodziną w rejonie zatoki San Francisco, jednak coraz częściej wybiera życie z dala od cywilizacji w swoim domku w lesie.

Cyberbroń i wyścig zbrojeń. Mówią mi, że tak kończy się świat
Numer ISBN

978-83-8231-111-2

Wymiary

158x233

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

600

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i5iqe
d1i5iqe
d1i5iqe
d1i5iqe