Trwa ładowanie...
d26nxdc
05-02-2020 00:26

Wprowadzenie do teorii obliczeń

książka
Oceń jako pierwszy:
d26nxdc
Wprowadzenie do teorii obliczeń
Tytuł oryginalny

Introduction To The Theory Of Computation

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wprowadzenie do teorii obliczeń to najpopularniejszy podręcznik do teorii obliczeń. Dotyczy podstaw informatyki, a w szczególności możliwości obliczeniowych współczesnych komputerów.

Książka składa się z trzech części. Pierwsza jest poświęcona automatom i językom formalnym. Omówiono w niej niedeterminizm, równoważność automatów deterministycznych i niedeterministycznych, wyrażenia regularne, kryteria nieregularności języków, a także języki bezkontekstowe. Druga część dotyczy teorii obliczalności. Opisano w niej ograniczenia współczesnych komputerów, wyjaśniono pojęcia rozstrzygalności i nierozstrzygalności. Trzecia część jest poświęcona teorii złożoności. Przedstawiono w niej podstawowe klasy złożoności obliczeniowej, klasę problemów NP-zupełnych, a także klasyfikację problemów ze względu na możliwość automatycznego ich rozwiązywania przy ograniczonych zasobach.

Trzecia edycja zawiera zupełnie nowy podrozdział poświęcony deterministycznym językom bezkontekstowym. Została też wzbogacona o nowe ćwiczenia, problemy i przykłady.

Książka skierowana do studentów informatyki na wszystkich wyższych uczelniach.

Wprowadzenie do teorii obliczeń
Numer ISBN

978-83-01-20926-1

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

500

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26nxdc
d26nxdc
d26nxdc
d26nxdc