Trwa ładowanie...
d2r0dlu

Wprowadzenie do teorii obliczeń

książka
d2r0dlu
Oceń jako pierwszy:
Wprowadzenie do teorii obliczeń
Tytuł oryginalny

Introduction To The Theory Of Computation

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Wprowadzenie do teorii obliczeń
Materiały prasowe

Wprowadzenie do teorii obliczeń to najpopularniejszy podręcznik do teorii obliczeń. Dotyczy podstaw informatyki, a w szczególności możliwości obliczeniowych współczesnych komputerów.

Książka składa się z trzech części. Pierwsza jest poświęcona automatom i językom formalnym. Omówiono w niej niedeterminizm, równoważność automatów deterministycznych i niedeterministycznych, wyrażenia regularne, kryteria nieregularności języków, a także języki bezkontekstowe. Druga część dotyczy teorii obliczalności. Opisano w niej ograniczenia współczesnych komputerów, wyjaśniono pojęcia rozstrzygalności i nierozstrzygalności. Trzecia część jest poświęcona teorii złożoności. Przedstawiono w niej podstawowe klasy złożoności obliczeniowej, klasę problemów NP-zupełnych, a także klasyfikację problemów ze względu na możliwość automatycznego ich rozwiązywania przy ograniczonych zasobach.

Trzecia edycja zawiera zupełnie nowy podrozdział poświęcony deterministycznym językom bezkontekstowym. Została też wzbogacona o nowe ćwiczenia, problemy i przykłady.

Książka skierowana do studentów informatyki na wszystkich wyższych uczelniach.

d2r0dlu
Wprowadzenie do teorii obliczeń
Numer ISBN

978-83-01-20926-1

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

500

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d2r0dlu
d2r0dlu
d2r0dlu
d2r0dlu
d2r0dlu